1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

'האיחוד האירופי' מכיר בישראל כמדינה ירוקה

החלטת האיחוד האירופי להכיר בישראל כמדינה ירוקה, תאפשר למדינות החברות לאשר כניסת אזרחים ישראלים לתחומם | ההחלטה מתבססת על נתוני התחלואה הנמוכים ושיעור התחסנות גבוה באוכלוסייה הישראלית 

יענקי פרבר, כ"ד אייר תשפ"א 06/05/2021 13:36

עבודה דיפלומטית מאומצת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

האיחוד האירופאי הוסיף היום את ישראל לרשימת המדינות הירוקות (הכוללת 8 מדינות). על בסיס החלטה זו יכולות המדינות החברות באיחוד לאפשר כניסת ישראלים לתחומם.

ההחלטה היא תוצאה של עבודה דיפלומטית מאומצת של שגרירות ישראל לאיחוד האירופי, שגרירויות נוספות ביבשת ומשרד החוץ בירושלים, שפעלו מול מועצת האיחוד האירופי והנציבות להמליץ להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות.

ההחלטה מתבססת על נתוני התחלואה הנמוכים ושיעור התחסנות גבוה באוכלוסייה הישראלית והיא צעד משמעותי בדרך לכניסת ישראלים למדינות האיחוד האירופי. ישראל היא המדינה היחידה אשר התווספה לרשימה הירוקה מאז ינואר 21, בה נמצאות אוסטרליה, ניו זילנד, רואנדה, סינגפור, דרום קוריאה, תאילנד וסין בלבד.

חשוב לציין כי אומנם מדובר בהחלטת איחוד שאינה מחייבת את המדינות החברות, אבל סוללת את הדרך למדינות החברות באיחוד האירופאי לאשר כניסת ישראלים, באופן חד צדדי או בהסכם הדדיות עם ישראל. עוד עולה מההחלטה, כי ההמלצה לא מבטלת את ההנחיות הפרטניות בכניסה לכל מדינה בנוגע לקורונה (בידוד, בדיקות וכו').

שר החוץ גבי אשכנזי: "החלטת האיחוד האירופאי להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות סוללת את הדרך לחזרה הדרגתית לשגרה לאחר משבר הקורונה לצמיחה כלכלית. אני מברך את שליחי משרד החוץ באירופה על עבודתם המצוינת שהובילה להחלטה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תודה ביבי על כל פועלך למיגור המגפה מישראל.  

    ש.שלום

  2. נגמר העונה אז נגמר הוירוס. כצפוי.  (ל”ת)


;