1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

לפיד בהצהרה: "מחלוקות לשם שמיים סופן להתקיים"

לאחר שקיבל את המנדט אתמול, יו"ר 'יש עתיד' התייחס למצב הפוליטי ולמגעים בהרכבת ממשלת השינוי: "יש לנו גורל אחד ואנחנו לא שונאים אחד את השני" | בנוסף הודה: "זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה"

יאיר כלפה, כ"ד אייר תשפ"א 06/05/2021 20:59

נמשכים המגעים להקמת ממשלה יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90

יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, קיים הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים, לראשונה מאז שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה מנשיא המדינה אתמול, והתייחס למגעים להרכבת ממשלת השינוי.

"נשיא המדינה נתן לי אתמול את המנדט לנסות להקים ממשלה בישראל", פתח והמשיך, "אמרתי לכבוד הנשיא: "ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה." זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו".

לפיד תקף את נתניהו ואמר: "וכמו כדי להוכיח את זה. מיד עלה לשידור ראש הממשלה נתניהו. שוב משמיץ, שוב משסע. תוקף הכי נמוך שאפשר. את נפתלי, את גדעון, את השמאל אותי. סגנון שמבייש את התפקיד ואת האדם".

"בדיוק את זה אנחנו רוצים לשנות. כעסנו מספיק, שנאנו מספיק, רבנו מספיק. ישראל היא מדינה פצועה. היא זקוקה לשקט, זקוקה לאחדות, מוכרחה – חייבת! - ממשלה מתפקדת", הוסיף.

"עכשיו צריך ממשלת אחדות", הצהיר ונימק, "כי אנחנו פה יחד. יש לנו גורל אחד ואנחנו לא שונאים אחד את השני. לא על הכל מסכימים, אבל אלה הן מחלוקות לשם שמיים ולכן סופן להתקיים".

לאחר מכן הודה: "זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל".

"אנחנו לא נצליח לפתור אף אחת מהבעיות שלנו אם נמשיך לריב. הסכסוכים הפנימיים מחלישים אותנו. הם עוצרים אותנו ומקשים עלינו להתמודד עם האתגרים הבטחוניים, לקדם את הכלכלה והחינוך", הוסיף.

עוד הוסיף: "אם נצליח להקים ממשלה היא גם תנהג אחרת כלפי האופוזיציה. לא נשמיץ, לא נקטין, נכבד אותם, נטפל כמיטב יכולתנו גם בבעיות של אלה שלא הצביעו לנו".

"נפתלי בנט אמר אתמול בצדק שממשלת אחדות תמנע בחירות חמישיות - אבל זה רק חלק מהעניין. המטרה העיקרית שלה, האתגר העיקרי שלה, יהיה להתחיל פה משהו אחר: נקי, הגון, מתפקד".

"אנחנו מנסים ליצור פה ברית ישראלית של אנשים הגונים, שהם גם פטריוטים", אמר והמשיך, "אני מאמין בכוונות הטובות של שותפי העתידיים – בנפתלי ובני, גדעון ומרב, איווט וניצן".

בנוסף, התייחס לקשיים לישיבה אחד עם השני: "כל אחד מאתנו סוחב אחריו חמישה ציטוטים שהוא מתחרט עליהם. דברים שהוא לא היה צריך לומר. דיעות שהוא שינה. אין לי שום כוונות לעסוק בזה. מי שרוצה להיתקע בעבר, בעיה שלו".

"אנחנו לא נמצאים כאן כדי להלחם על העבר, אלא על העתיד. מי שרוצה לריב ולכעוס, שיריב ויכעס. אנחנו מעדיפים ללכת לעבוד למען אזרחי ישראל", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יאיר לפיד  

  דב הרוסי

 2. וואי לא מסוגל לשמוע איך הוא לוקח משפטים ומעוות אותם ה' ישמור  (ל”ת)


 3. הצהרת לפיד  

  מוטי הזועם

 4. מחלוקת לשם שמים-אם נהיה מדינה יהודית או לא. אם יעברו פה חוקי תועבה או לא  


 5. בדיחת השנה המסית הראשי מדבר נגד הסתה  

  יואל

  • גדול המסתיים ומחרחרי ריב בישראל מדבר 

   אבי

  • הפילוג בעם בגללך ובגלל איווט האיום (ל”ת)

   נהוראי

 6. העם הארץ הזה כופר בן כופר לא יודע אפילו מה פירוש מחלוקת לשם שמים  (ל”ת)

  חיים

 7. לשם שומיים !!  


 8. דווקא אהבתי  

  חיים

 9. היהפוך כושי עורו? וגר זאב עם כבש? לא נשכח ולא נסלח !!! הוא ידאג לנו... הוא ידאג לקצץ בתקציב הישיבות כדי לדאוג לנו שנלך לעבוד, הוא ידאג לנו להוציאנו מ"עול הרבנים" עפ"ל, הכל בשם אהבת ישראל שלו, הוא יודע מה טוב לנו... אהה, שכחתי הוא גם ישלח אותנו לשיקום!  (ל”ת)


 10. לפיד השנאה  

  איכס

;