1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

רב בכיר בציונות הדתית: "נתניהו צריך לפנות את הכיסא"

בעקבות הפסקת האש עם חמאס, הרב דוד פנדל, מבכירי רבני הציונות הדתית וראש ישיבת שדרות, קורא לראשונה לנתניהו בראיון ל'בחדרי חרדים' לפנות את כסאו: "מתוך לויאליות לעם ישראל, זה מה שמתבקש" | בנוסף התייחס להליכה של בנט לגוש השינוי: "מאוד שמחים שהוא לא הלך בכיוון הזה"

יאיר כלפה, י"ב סיון תשפ"א 23/05/2021 17:53

הלחץ מהמגזר עולה הרב דוד פנדל הרב דוד פנדל צילום: באדיבות המצלם

לאחר שמספר רבנים מתוך המגזר הדתי-לאומי כבר קראו לנתניהו לפנות את מקומו, היום (ראשון) גם הרב דוד פנדל, ראש ישיבת שדרות ומבכירי רבני הציונות הדתית קורא לראשונה לראש הממשלה לעשות זאת.

"אני מאה אחוז חושב שבנימין נתניהו, מתוך לויאליות לעם ישראל, צריך לפנות את המקום ולהגיע להסדר", אמר הרב בראיון ל'בחדרי חרדים' ונימק, "הרי יש 65 קולות ימניים-דתיים".

עוד טען הרב פנדל: "אני חושב שנתניהו צריך לפנות את הכיסא שלו, זה מה שמתבקש. זה יכול להיות ברוטציה, אבל אם אין היתכנות לרוטציה - זה או זה בחירות חדשות, וברור שהוא צריך לפנות".

"אני כתושב הדרום רוצה לקרוא לבנימין נתניהו, לבוא להתייצב פה להסביר למה הוא לא גומר את העבודה. יותר מ20 שנה הוא היה ראש ממשלה, והוא לא הצליח להביא את הרוגע. זה כבר סיבה שהוא צריך לתת למישהו אחר", הוסיף.

הרב מנה עוד סיבה מדוע על נתניהו לפנות את כסאו: "המציאות מראה שהוא לא מצליח להרכיב ממשלה. אם זה או זה בחירות חדשות, ברור שהוא צריך לפנות את המקום. אם יצליח שיהיה רוטציה, אם לא אז לפנות את המקום למישהו מהימין. הוא יכול לכהן בכל תקפיד אחר".

"אנחנו מאוד אוהבים את בצלאל, ומאוד את בנט", צין הרב והתייחס למגעים של יו"ר 'ימינה' עם גוש השינוי, "אנחנו מאוד שמחים שהוא לא הלך בכיוון הזה. אני חושב שהוא כוח חיובי מאוד, שיכול ביחד עם כל הימין לשרת את עם ישראל, ולשרת את כל מה שקדוש לנו מבחינה דתית ותורנית".

"אני מסכים שבחירות חמישיות זו טעות. עיקר הקריאה שלנו זה לראש הממשלה ול'תקווה חדשה' - תגיעו להסדר! תשבו ותעשו מה שצריך. אם אין שום מוצא, אז ברור שראש הממשלה צריך לפנות את המקום", הוסיף.

בנוסף, התייחס להפסקת האש עם חמאס: "הפסקת האש הייתה ממש לא טובה לישראל. זה כמו שבאמצע ניתוח הרופאים בורחים. לא מובן. היינו צריכים, כמו שאמרו כבר, לראות משאיות שמוציאות קסמים מהאו"ם. אבל על פי כל העדויות נשארו שם המון קסמים".

לאחר מכן התייחס ליחס של ישיבתו למצב הביטחוני: "בישיבה שלנו הבית-מדרש, חדר האוכל והפנימיות ממוגנות, אז כך שהבחורים הרגישו מאוד שהם מחויבים להישאר. זה מה שהרבה מהם עשו. עכשיו אנחנו מבינים שיש תפקיד המשך, כלומר האש תופסק אבל אש של תורה וגבורה צריכים להמשיך בעיר".

"זה התפקיד של חבר'ה צעירים שירוממו את כל המצב הרוח. חשוב לי להדגיש שעיקר התפקיד שלנו בעיר - זה ללמוד הרבה תורה, ללמד הרבה אותה ולחנך את הדור הבא. זו המשימה שלנו והתפקיד שלנו", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הוא לא בכיר ,הוא אחד  

  אברהם יצחק

  • הוא יחסית בכיר 


  • אחי הרב פנדל הוא ראש ישיבת ההסדר הגדולה ביותר בארץ... (ל”ת)


  • אכן, אינו "בכיר", 

   ד.

  • חד (ל”ת)


  • הוא אכן לא בכיר 


 2. לא מפיו ביבי חי.  

  שריר

  • ואתה חי מפיו של לפיד וליברמן 

   חיים

 3. הרב צודק!!! שיטתנ  (ל”ת)


 4. דוד  


 5. הרב צודק! שיטת נתניהו: שקט תעשייתי במסווה של ימין לוחמני!  


 6. חוסר הבנה  


 7. שיתעסק בסדרי הלימוד ולא בגיבובי שטויות וחנפנות לבנט  (ל”ת)

  הלוי

 8. זה לא "פנדל" זה "פאול"  

  יוסי

  • צודק 

   תהלה

  • חצוף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 


 9. מכתב מבולבל, מלא סתירות, ולא נראה שהכותב יודע מה שנעשה רק רואה מהרהורי לבו  

  צבי

 10. בנט לא הלך לגוש השיסוי בזכות נתניהו ככה שמי שצריך לפנות את מקומו זהו בנט  


 11. ים כל הכבוד ויש כבוד אל תתערב בזה  

  תהלה

 12. אלף מערכות בחירות ולא כניעה אחת לרודנות  

  ז'וז'ו

 13. הוא לא מ"בכירי רבני הציונות דתית", מספיק עם ההגדרות השטותיות האלה... ומה שאומר גם אינו נכון: נתניהו נבחר ברוב עצום בימין, אז גם אם אינו שבע רצון מזה שלא גמר לגמרי על עזה, אינה סיבה ש"אינו מתאים". וגם אף אחד אחר לא הצליח להקים ממשלה בשנתיים האלה. זה לא ענין פרטי של נתניהו. הוא זה שבחרו בו, ברוב עצום. ודווקא בגלל זה, השמאל מעונים להבריח אותו. פשוט לגמרי..  (ל”ת)

  ד.

 14. צודק!!!!!!!!!  

  חוה

 15. בכיר ?  


 16. מעניין איך הוא צץ פתאום  (ל”ת)

  דוד

;