1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. מיוחדים

לעולם לא מאוחר: שבוע אהבת התורה לתלמידי גני הילדים בבני ברק

ביוזמה מיוחדת של אגף החינוך בעיריית בני ברק החל מהיום ייערך שבוע אהבת התורה • את השקיות המיוחדות שיחולקו לתלמידי הגנים ארזו חניכות המע"ש של ארגון אהל שרה

שימי פרקש, ל' סיון תשפ"א 10/06/2021 10:59

יוזמה מיוחדת אהבת תורה בבני ברק אהבת תורה בבני ברק צילום: יח"צ

חודש לאחר מבצע 'שומר החומות' שגרם להשבתת מערכת החינוך בבני ברק וברבים מישובי מרכז הארץ, יוזמת עיריית בני ברק את שבוע "אהבת התורה" שיעביר לגני הילדים חלק מחומרי הלימוד שהם הפסידו בזמן התקפות הטילים על מרכז הארץ ואת הערכים לאהבת התורה ולומדיה.

בימים שלאחר חג השבועות, הגיעו לאגף החינוך של עיריית בני ברק פניות רבות של הורים וגננות שמבקשים להעניק לילדים את חוויית קבלת התורה ולקיים מסיבת לכבוד התורה כפי שמקיימת העירייה מדי שנה.

אנשי אגף החינוך של עיריית בני ברק בראשות הרב יונתן ספרא, מחזיק תיק החינוך סגן ראש העיר הרב אליהו דדון וסגן מנהל אגף החינוך ומנהל מחלקת גני ילדים הרב יוסף סטל, החליטו לקחת על עצמם את האחריות והכריזו על יוזמת שבוע "אהבת התורה". במסגרת המיזם המיוחד יצאו רכבים מקושטים של הכנסת ספר תורה לעבר גני העירייה כאשר ילדי הגנים עומדים בפתחי הגן עם לפידים בטיחותיים בידיהם, כשהם שרים שירים לכבודה של התורה ולומדיה.

במטרה לחבר את כל אוכלוסיות מערכת החינוך העירונית לשבוע אהבת התורה, חולקו לילדי הגנים "פעקאלך" (שקיות ממתקים והפתעות" שנארזו על עובדי ועובדות מסגרת המע"ש של ארגון 'אהל שרה' שפועל לספק תעסוקה לבעלי מוגבלויות קוגנטיביות בעיר. החיבור בין ילדי הגנים למסגרת התעסוקתית של 'אהל שרה' זכה לשבחים רבים וגם הגב' מלכה וינברג מנכ"ל אהל שרה הודתה לראש העיר והנהלת אגף החינוך בעירייה על היוזמה ועל שיתוף הפעולה המתמשך עם הארגון, מתוך תפיסה חברתית של העירייה והעומד בראשה לפעול לשלב בעלי מוגבלויות במיזמים עירוניים ובכל תחומי החיים ככל שניתן.

התהלוכה הססגונית שיצאה היום (יום ד) והאירה את שלהבת אהבת התורה בליבם של הילדים, היא פעילות ראשונה מתוך שלל פעילויות שיתקיימו לאורך השבוע הקרוב, במטרה להנחיל ערכים של תורה, השקעה, לימוד ודיבוק חברים בתורה.

ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין בירך על היוזמה ואמר "להיות 'עיר התורה' זה לא רק בשם, זה גם באופי העירוני ובפעילות העירייה. בבני ברק כולם מחנכים לאהבת התורה ולומדיה כבר מינקות. פעילות מחלקת גני ילדים בתחום הזה היא מופלאה, ואנחנו נמשיך לשקוד ולפתח עוד מיזמים שיגרמו לחביבות התורה בקרב ילדי העיר וכלל התושבים"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כמה טפש  


;