1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

הפרשן הבכיר: "בנט לא עבר את המבחן"

למרות שצה"ל תקף ברצועה בתגובה לשיגורי הבלונים, הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי טוען כי ראש הממשלה הנכנס לא עבר את המבחן: "הוא נכנס לתגובות אוטומטיות, חמאס גרר את ישראל לפורר את הרתעה" | בנוסף אמר: "לא נשברה כאן שום נוסחה"

יאיר כלפה, ח' תמוז תשפ"א 18/06/2021 12:34

שבוע ראשון בתפקיד ישיבת הממשלה הראשונה ישיבת הממשלה הראשונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע המתיחות הביטחונית בדרום והחשש כי ישראל תיגרר לסבב נוסף, היום (שישי) הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי טען כי ראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט לא צלח את המבחן, למרות התגובה של צה"ל לשיגורי הבלונים.

"אני כבר מכיר את ההתנהגות של חמאס, הם בוחנים אותנו", אמר ל-103fm'. "לכן זה היה צפוי שחמאס יעיף את הבלון, ובלון ניסוי תרתי משמע, כי ישראל הבטיחה בסוף מבצע 'שומר החומות' - ששום בלון או עפיפון היא לא תסבול".

"כאן חמאס בחן את בנט, ולדעתי, בנט לא עבר את המבחן הזה, כיוון שהוא נכנס לתגובות האוטומטית - בלון זו תגובה קלה, טיל זה כבר תגובה נדל"נית ופה בעצם חמאס גרר את ישראל לפורר את הרתעה, ולהראות לישראל שהיא מגיבה באופן מידתי", טען.

הוא המשיך: "לא נשברה כאן שום נוסחה, אלא רק הוחלף כאן ראש ממשלה, עם כמעט אותו צוות. אני חושב שחמאס הצליח לרסק את ההתרעה. יבוא יום, שכדי לאכוף את 'דין בלון כדין קאסם' נצטרך עוד מבצע".

"המבחן הראשון של ממשלת בנט עבר לא בהצלחה מבחינתו, וחמאס השיג את מבוקשו. התקיפות הללו הם לא תקיפות שמרתיעות את חמאס מלהעיף עוד בלון. לא הרתעתה אותם", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוסר רצינות לשפוט לפני תום שבוע כהונה  (ל”ת)


  • לא מבין אותך 


  • נוכלות 


 2. אם צבי יחזקאלי טוען זו תורה למשה מסיני? שיטען עד מחר............  (ל”ת)


 3. בנט יושב בממשלה אנטי דתית  

  הפסוק אומר:

 4. צבי יחזקאלי חרדי אולי הוא מושפע מההסתה תקשורת חרדית  


 5. בובה הוא מחופש  


 6. תעשו את עצמכם מופתעים. נוכל=נוכל=נוכל  (ל”ת)


 7. זו ממשלה הזויה, נולדה בחטא, על ידי נוכל גונב קולות, כדי להשליט לא יוצלח בתור ראש ממשלה חליפי, שלא שירת בצבא ולא למד, ושר אוצר מאפיונר  

  צבי

  • נו באמת, עד מתי הדקלום הזה. כמה חמוץ.  

   בן

 8. איזה מבחן בדיוק  


 9. נו, באמת,, למה לא הבאתם את ריקלין.  

  מוישה

;