1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

דאגה מהתפרצות מחודשת: ראש הממשלה יגיע לנתב"ג ב-18:30

אחרי שהתרגלנו לחיים נטולי מסכות ומחשבות על קורונה, המציאות טופחת על פנינו בדמות עלייה מדאיגה בתחלואה בעיקר של הנגיף ההודי המכונה 'דלתא' המדבק יותר מהנגיף המקורי וכן מהזן הבריטי. מומחים ממליצים לחזור למסכות | ראה"מ בנט יגיע לנתב"ג וימסור הצהרה

יחיאל גלאי, י"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 12:28

"מחייב נקיטת צעדים מידיים" בנט בעיצומו של הגל השלישי בנט בעיצומו של הגל השלישי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נדמה כי ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה בישראל היא עובדה מוגמרת. ההתפרצות החדשה מגיעה מהזן ההודי של הקורונה המכונה 'דלתא' והוא יובא לישראל ברשלנות דרך נתב"ג.

אמש (שני) דווח על 125 נדבקים חדשים בנגיף, וזהו הנתון הגבוה ביותר זה חודשיים. עוד מדווחים במשרד הבריאות כי רוב הנדבקים אינם מחוסנים. עוד עולה מהנתונים כי מתוך 125 המאומתים החדשים אמש, 74 הם ילדים. 

מכיוון שרוב המאומתים ילדים ונוער שלא התחסנו, גם שיעור התחלואה הקשה ביחס לשיעור הנדבקים נמוך. לפי משרד הבריאות, היום מאושפזים בכל בתי החולים בישראל 25 חולי קורונה במצב קשה. 19 מתוכם במצב קריטי, 18 מונשמים.

אמש בוצעו 49,044 בדיקות קורונה שמתוכם כאמור נמצאו 125 חיוביים. שיעור החיוביים עומד על 0.3%, ומקדם ההדבקה נמצא בעלייה ועומד כיום על 2.02. בכדי להרגיע את הציבור יודגש, שרבים מהמאומתים הם כאלה ששבו מחו"ל ולכן לא מדובר עדיין בהתפרצות בתוך הקהילה.

מי שעומדת כעת במרכז התפרצות הנגיף היא בנימינה והיא העיר היחידה בישראל שהפכה לצהובה ע"פ מודל הרמזור. בעיר יש 90 מאומתים, ו-988 שוהים בבידוד.

בעקבות העלייה המדאיגה בתחלואה, ראש הממשלה נפתלי בנט יגיע לנתב"ג בשעה 18:30 למסור הצהרה, הוא צפוי לומר כי המחדל העכשווי הוא תוצאה ישירה של הממשלה הקודמת.

שר הבריאות ניצן הורוביץ קיים היום סיור ראשון בתפקידו במרכז לבריאות הנפש אברבנאל והתייחס לעלייה בתחלואה: "נוודא שהפרצה שנוצרה בנתב"ג בתקופת הממשלה הקודמת תיסגר" וציין כי בינתיים "האכיפה המתוכננת עדיין לא יצאה במלואה אל הפועל".

בN12 מודגש הבוקר כי חלק מהמומחים טוענים שהמצב מצריך נקיטת צעדים: "לדעתי צריך להוציא המלצה לעטיית מסיכות באירועים המוניים בחללים סגורים ובייחוד במקומות בהם ישנן אוכלוסיות לא מחוסנות כמו ילדים ומתבגרים. כמו כן צריך לחזור ולהדגיש לציבור את הצורך שלא להגיע לעבודה או ללימודים במקרה שסובלים מתסמינים. לחזור ולאוורר חללים סגורים ולעשות מאמץ מיוחד להשלמת החיסונים בכל קבוצות הגיל שמותר לחסן בהם באזורים בהן נרשמו התפרצויות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביבי אשם איכשהו. תיראו מופתעים  (ל”ת)


  • מי ייבא לארץ עשרות אלפי חולי קורונה במטוסים בשיא המגיפה? הליכוד ויהדות התורה. (ל”ת)

   מפלגות הזבל

 2. סוף סוף ממשלה נורמלית בלי ערסים ביביסטים וערסים ליטאים וערסים חרדים, אל תדאגו חרדים עוד כמה שנים בגלל הילודה יהיה לכם 61 מנדטים, ואז כל מי שיוכל יברח מפה כולל החרדים.  (ל”ת)

  חרדים פסיכופתים

 3. המשווקים של המסכות הפיצו את הנגיף בבתי ספר כי נשארו עם סטוקים ענקיים  (ל”ת)


 4. שבדיא!  


 5. לא נורמאלים  

  M

 6. אל דאגה  


 7. ראה"מ בנט מייצר מצב חירום לשמור על הכסא שלו??? חחח  (ל”ת)


 8. סערה בכוס תה, סיבה למסיבה לראש הנוכלים  (ל”ת)


 9. בנט אל תשכח את הפודל לפיד קח גם אותו לסיור  (ל”ת)

  חיים

;