1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט יחליט: בן-גביר מבקש לעלות להר הבית

לאחר שבפעם הקודמת, שוטרים חסמו אותו ולא אפשרו לו להיכנס, יו"ר 'עוצמה יהודית' פנה לקצין הכנסת בבקשה לעלות להר-הבית בי"ז בתמוז: "אבקש לעדכנך על עליה שלי להר הבית" | ההחלטה תבוא לפתחו של ראש הממשלה בנט

יאיר כלפה, י"ד תמוז תשפ"א 24/06/2021 22:39

לקראת משבר חדש? איתמר בן גביר/נפתלי בנט איתמר בן גביר/נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל/אוליבר פיטוסי, פלאש 90

קרוב לשבועיים לאחר השבעת ממשלת השינוי, הערב (חמישי) הודיע יו"ר 'עוצמה יהודית' חבר הכנסת איתמר בן-גביר כי הוא מעוניין לעלות להר הבית בצום הקרב.

בן-גביר פנה לקצין הכנסת יוסף גריף וביקש לתאם את כניסתו להר הבית בי"ז בתמוז, לאחר שבפעם הקודמת שביקש, שוטרים חסמו אותו שלא כחוק כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלפי הנוהל צריך לאשר את החלטת המפכ"ל - לא אישר זאת.

כעת, על פי החוק, ההחלטה בידיו של ראש הממשלה נפתלי בנט, והוא יצטרך להחליט האם לאפשר ליו"ר 'עוצמה יהודית' לעלות להר-הבית, אישור שעלול לייצר אתגר לקואליציה.

"בפעם הקודמת שביקשתי לעדכנך והמשטרה השיבה בשלילה", כתב בן-גביר לקצין הכנסת, "הסתבר כי המשטרה הטעתה אותך ואותי וחסמה את כניסתי שלא כדין ושלא כחוק מאחר וראש הממשלה לא חתם ואישר את החלטת המפכ"ל".

עוד כתב בן גביר לגריף: "ככל שהמשטרה סבורה שאין לאפשר כניסתי למתחם – וכולי תקווה שאותה משטרה שמאפשרת כניסת אחמד טיבי ואוסמה סעדי למתחם לא תגביל אותי".

"אבקש שעמדתה תשלח אלי בצירוף עמדתו של ראש הממשלה שהרי ככל וראש הממשלה לא מאשר, הרי שאין למשטרה סמכות חוקית להגביל אותי גם לשיטתה שלה", הוסיף.

נציין כי עמדת האתר הינה כפי ההלכה שאוסרת את העלייה להר הבית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יעלה ולא יבוא,  (ל”ת)


  • גמאני מצטרף לקריאה שלך, שלא יעלה ולא יבוא, אבל... לא רק בן גביר גם אחמד טיבי ושאר הח"כים גם הערבים וגם היהודים לא יעלו, למעשה לא יתנו לעות אף אחד חוץ משייך אחד מהוואקף שיעלה להתפלל, חוץ מזה שישאר סגור הרמטית 

   שמויגר

 2. עמדת האתר?! ממתי אתם רושמים את דעתכם?  

  אתם רציניים?!?!

  • העכשיו נראה בכפליים מהכל רק נראה בסוף ש... 

   שמויגר

 3. בן גביר צדיק! הולך לפי רבותיו.  (ל”ת)


 4. הלוואי שלא יתן לו  (ל”ת)


;