1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

בחירה ערכית ב'משפחה' וקריאייטיבית ב'בקהילה'

יוסי שטארק פחות התלבט השבוע בין 'משפחה" ל'בקהילה' - אך ציין את הסטנדרט הערכי שמשפחה הנהיג בעיתונות המודפסת. וגם, איך 'הדרך' מיצב את עצמו השבוע בזירה אחרת, ובחירתו הנכונה של 'העולם החרדי'

יוסי שטארק, י"ד תמוז תשפ"א 24/06/2021 22:57

הביעו את דעתכם בתגובות שערי השבועונים שערי השבועונים צילום: עיבוד בחדרי חרדים / pixabay

לפני שנתחיל עם ההתלבטויות, כיתבו לנו בתגובות, האם אתם בעד שנסקר בקצרה, במדור של השבוע הבא, את הדרך שעשו בעלי השבועונים כדי למתג את המגזינים שלהם ומדוע יש כאלה שנמכרים יותר וכאלה שפחות.

משפחה ובקהילה

הבחירה שלי השבוע הייתה קלה מאוד. נכון שעיתון 'משפחה' פרסם שער תורני, אך מבחינה קריאייטיבית - השער של 'בקהילה' מוצלח הרבה יותר.

בכל זאת כדאי לציין שתי נקודות: הראשונה, 'משפחה' הנהיג סטנדרט מאוד ערכי בעיתונות החרדית המודפסת; בכל פעם שגדול בישראל נפטר, דמותו הטהורה מרוחה על פני השער כולו. וזה מה שקרה השבוע (הפעם אכן לא מדובר בהסתלקותו של צדיק, אבל מדובר בציון 80 שנה לפועלו הכביר). והשנייה, זה שהעיתון שלח כתב לחו"ל. זה משהו שמקנה זכות מקצועית לעיתון.

הדרך

'הדרך' יצא לגמרי מהאזור, והחליט לתת את הפיצוץ במקום אחר; בתחום הכלל ישראלי. לא רב חרדי שביסס את עולם התורה בארה"ב, ולא עיר חרדית שמחזיקה ארגון שומרים - אלא נושא שמעסיק את כל העם - מאבקו של נתניהו באיראן ונשיאה החדש. מבריק.

העולם החרדי והציבור החרדי

גם השבוע התלבטתי כאשר עיינתי בשערי מגזיני ה'בחצרות'.

'העולם החרדי' שנוהג בדרך כלל לתת את מלוא השער לאירוע אחד בלבד - עשה את הבחירה הנכונה ובחר באירוע הכי מדובר בעולם החסידי; ביקורו של האדמו"ר מבאבוב-45 בישראל.

משום מה, 'הציבור החרדי' פחות הבליט את האירוע הגדול, אבל בכל זאת פיאר את שערו עם תמונות מיוחדות שמסקרות את הנופש של האדמו"רים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עם די וואך ו-א בליק  (ל”ת)


 2. ר' אלחנן  

  לא מבין

  • נפטר לפני 80 שנה אבל בעיתון לא יודעים מה הם כותבים 


  • כן! רבי אלחנן וסרמן ביקר באמריקה לצורך החזקת הישיבה. (ל”ת)


  • כן! רבי אלחנן וסרמן ביקר באמריקה לצורך החזקת הישיבה. (ל”ת)


 3. בלה בלה בלה  

  סבא הושע

;