1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

המבצע הוקפא? | דיווח: אין תורים לחיסון בקופות החולים

בישיבת הממשלה טען בנט כי יש חיסונים עבור כלל האוכלוסייה ולא תיפגע הרציפות של מערך החיסונים: "יחד עם הקיים, זה מבטיח מרגע זה מלאי רציף של חיסונים במדינת ישראל". מנגד מתקבלים הדיווחים מקופות החולים על עצירת התורים לחיסונים

אהרן מילר, ב' אב תשפ"א 11/07/2021 16:46

בניגוד לדברי בנט בנט בנתב"ג בנט בנתב"ג צילום: חיים צח, לע"מ

עם כניסתו של בנט לתפקיד החל לזרז את תושבי המדינה להתחסן, והבהיר כי תוקף החיסונים הולך לפוג, תוך שהוא מבהיר כי לא ידוע מתי יגיעו עוד, לאחמ"כ סייג את דבריו ואמר כי יהיו חיסונים לכולם, ובימים האחרונים החלו להישמע נגדו התלונות כי הוא לא מצליח להביא חיסונים לתושבי המדינה.

הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה טען בנט כי יש חיסונים עבור כלל האוכלוסייה ולא תיפגע הרציפות של מערך החיסונים: "יחד עם הקיים, זה מבטיח מרגע זה מלאי רציף של חיסונים במדינת ישראל". מנגד מתקבלים הדיווחים מקופות החולים, כי הם הפסיקו לנפק תורים חדשים לחיסונים.

ב'ידיעות אחרונות' צוטט בכיר בקופות החולים שאמר כי "אנחנו חד משמעית לא פותחים תורים חדשים, אם נקבל הוראה אחרת נפתח תורים, אבל כרגע אין שום כוונה או הנחיה כזו".

בתוך כך לאחר ההכרזה של בנט דווח כי בתאריך בו נקב ראש הממשלה יגיעו ארצה רק 200 אלף חיסונים. בגל"צ הוסיפו ודווחו כי פקידים ישראלים טוענים שישראל לא שילמה תוספת על ההקדמה.

עוד דווח כי בינתיים המאמצים להגדלת המשלוח באוגוסט נמשכים - בין היתר בוחנים אפשרות להקדים גם את מנות החיסון שקוריאה הדרומית צריכה ״להחזיר״ לישראל.

כאמור, בישיבת הממשלה הבוקר התייחס ראש הממשלה לסאגת החיסונים: "אנחנו פועלים מזה מספר שבועות גם בתחום החיסונים. הבוקר אני שמח לבשר שאחרי שורת שיחות עם מנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, סגרנו אתמול בלילה עסקה להקדמת משלוח החיסונים הבא לאחד באוגוסט. יחד עם הקיים, זה מבטיח מרגע זה מלאי רציף של חיסונים במדינת ישראל".

"אני מבקש להדגיש": חידד שוב בנט: "יש חיסונים לכולם. גם מנה ראשונה יש לנו כרגע במלאי וגם מנה שנייה שתגיע, כאמור, בתחילת אוגוסט. מי שעוד לא התחסן, צעירים ומבוגרים כאחד – צאו היום להתחסן. כל אחד שמתחסן, שומר גם על עצמו, גם על סבא וסבתא, וגם מאפשר למדינת ישראל להמשיך להתנהל בשגרה ללא סגרים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. המנופח שהבלון שלו התפוצץ. בנט הוא נזק לישראל. נזק חמור  (ל”ת)

    שילה

  2. בשעה טובה ככה פחות אנשים יפגעו מניסוי של פייזר בבני אדם.. (למי שעדיין ממשיך לקרוא לזה חיסון.. שיבדוק בדיוק מה הכוונה במילה חיסון)  (ל”ת)


  3. ומי צריך תור בכלל.רואים איך עמדות החיסונים ריקות  

    כמה אפשר לשקר??

  4. טוב מאוד  


;