1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הוועדה נדחתה; בנט נכנע לאולטימטום של רע"מ; בליכוד תוקפים

במפלגת רע"מ עשו שרירים ואיימו על בנט בהחרמת ההצבעות ובנט נכנע והעביר סמכויות הקשורות ליישובים הבדואים ממשרד ראש הממשלה למשרד הרווחה | בליכוד מיהרו לתקוף: "כדי לשרוד כראש ממשלה עם 6 מנדטים בנט נכנע שוב לדרישת מנסור עבאס ומכר את הנגב"

ארי קלמן, ב' אב תשפ"א 11/07/2021 18:45

קואליציה נסחטת בנט ועבאס במליאה בנט ועבאס במליאה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הקואליציה החדשה ממשיכה לקרטע ונדמה שכל רגע היא נתקלת במכשול חדש. זמן קצר (ראשון) אחרי ההודעה של רע"מ שאיימה להחרים את דיוני המליאה והוועדות עד להודעה חדשה, בקואליציה ממהרים לדחות דיון מכריע ולהיכנע לדרישות המפלגה האסלאמית.

במפלגה הערבית רע"מ החברה בקואליציה דרשו להעביר את סמכויות מנהלת הבדואים ממשרד ראש הממשלה למשרד הרווחה, וכן לשנות את הסדרי חלוקת הוועדות באופן שייתן ביטוי לשותפות של רע"מ בקואליציה.

בעקבות הזעם הוחלט בקואליציה לבטל את דיון הוועדה המסדרת שהיה אמור להקים את ועדות הכנסת השונות וחלוקת חברי הוועדה ב-15 ועדות שונות.

בנוסף, שרי הממשלה אישרו בשעה האחרונה במשאל טלפוני את העברת הגופים הבאים ממשרד הכלכלה והתעשייה למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים: האגף הבכיר לפיתוח כלכלי-חברתי בחברה הבדואית בנגב והרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב.

בלשכת ראש הממשלה נפתלי בנט הדגישו כי "מדובר במימוש ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו טרם הקמת הממשלה".

בליכוד תוקפים את מה שהם מכנים כניעה נוספת של בנט למנסור עבאס: "כדי לשרוד כראש ממשלה עם 6 מנדטים בנט נכנע שוב לדרישת מנסור עבאס ומכר את הנגב לידיו. מעניין מה עוד הוא יסכים שיסחטו ממנו כדי שיוכל להישאר בשלטון. נפיל את ממשלת עבאס-בנט בהקדם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כבר אמרו חז"ל: בנט סמרטוט  (ל”ת)

  יאיר

 2. כל הכסף הולך לערבים לבדואים,העיקר לא לחרדים  


 3. נבואה  

  חכם

 4. ומה אומר הצאר ממולדובה  (ל”ת)

  8וטן

 5. ממשלת ישמעאל  (ל”ת)

  ליברמנש

 6. צריכים לסרב שירות בצבא של מאנסור עבאס  

  יואל

 7. חברה, אל תהיו פזיזים, תנו לבנט עוד כמה ימים להנות ממנעמי השלטון בסוף בסוף הרי הוא יחזיר את המפתחות  (ל”ת)


;