1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ישפיע על ההמשך? מחלוקת חריפה בין שקד לבנט

לאחר ששר המשפטים הודיע שהוא מקדם חוק שימנע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה, חוק שיפגע בנתניהו - שרת הפנים מתנגדת קשות לחוק, אך ראש הממשלה מאשר את קידומה, ואף היה בסוד העניינים | מטרתו של סער להעביר את החוק בכנס חורף הקרוב, והיא תחול החל ממערכת הבחירות הקרובה

יאיר כלפה, ט"ו אב תשפ"א 24/07/2021 22:04
תגיות:

החוק נגד נתניהו נפתלי בנט וגדעון סער נפתלי בנט וגדעון סער צילום: פלאש90

מאז הקמת הממשלה טרם התגלו מחלוקות בין חברי 'ימינה', אלא שאתמול (שישי) נחשפה מחלוקת חריפה בין בכירי המפלגה, זאת לאחר ששר המשפטים הודיע על 'חוק נתניהו'.

בין שרת הפנים איילת שקד לראש הממשלה נפתלי בנט, לפי הדיווח ב'חדשות 13', ישנו ויכוח על החוק שימנע מאדם עם כתב אישום להרכיב ממשלה, חוק שכונה 'חוק נתניהו', בעיקר בשל העובדה שהוא האדם עם כתבי אישום בעל הסיכויים הגדולים ביותר להרכיב ממשלה.

בעוד שרת הפנים מתנגדת לחוק בחריפות, ראש הממשלה מאשר את קידום החוק, ואף היה בסוד העניינים. עד כה, כאמור, לא היה ויכוח קשה בין חברי 'ימינה' מאז השבעת הממשלה, כעת הם יאלצו להתמודד ולנסות להגיע להסכמות.

את החוק שימנע מאדם עם כתבי אישום להרכיב ממשלה מקדם שר המשפטים גדעון סער, שהכריז שהוא מתכוון להגיש הצעת חוק שתמנע מנשיא מדינה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על אדם שהוגש נגדו כתב אישום, כמו נתניהו, כבר במושב או כנס החורף הקרוב,

"הנחיתי השבוע את הדרג המקצועי במשרד המשפטים להכין הצעת חוק שלפיה נשיא המדינה לא יטיל את הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים", אמר ל'ידיעות אחרונות'. "מתכוון להגיש את הצעת החוק הזו לכנס החורף של הכנסת או למושב החורף והיא תחול מהבחירות לכנסת ה־25".

שר המשפטים התייחס לשאלה אם הוא מתואם עם בנט: "צאו מנקודת הנחה שלא הייתי מתחיל בהליך הזה בלי להיות מתואם עם ראש הממשלה. אני מזכיר מה הנורמות שחלות במדינת ישראל בנושא: ראשי ערים שמוגש נגדם כתב אישום יוצאים להשעיה".

"מדובר בנורמה כללית שתחול על כולם. קיימתי התייעצויות במשרד המשפטים וברור לי שההצעה שנביא תעמוד בכל המבחנים החוקתיים, ואני מתכוון לקדם את ההצעה הזאת", הוסיף סגן ראש הממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הנוכלים מפחדים. הם העבריינים שהולכים לסיים את הקריירה שלהם.  (ל”ת)


 2. אדם מגעיל  


 3. יש אנשים קטנים ויש גדעון סער הוא ממש צוציק....  

  חיים

 4. לאן נעלם שר המשפטים?  

  א

 5. מזכיר לי את המחלוקת הדימיונית שהיתה בניהם עת ממשלה עם עאבס.בקיצור מסך עשן של רמאית שקרע שלא ניתן לאיחוי נוצר בינה לבין הציבור החרדי ובקרוב היא תיפול לקרע  (ל”ת)

  שלמה

 6. חחח  

  מיקי

 7. הכל משמיים מה שצריך להיות יהיה בעז"ה לטובה  (ל”ת)


 8. פח אשפה  


 9. אל תאמינו לשקד היא שקרנית. זה רק להשקיט אותנו כמו שעשתה תמיד משחק כפול  (ל”ת)

  א

 10. "חוק" מחוצף. יש לקוות שלפחות בענים זה שקד תעמוד על שלה. נתניהו קיבל 30 מנדטים, אז סער עם 6 יחוקק משהו שימנע ממנו להתמודד?! מספיק עם התירוצים הצדקניים. הציבור מחליט במי לבחור והם לא ימנעו ממנו  (ל”ת)

  ד.

 11. אחיזת עיניים  

  שי

 12. לחוקק חוק שלנוכלים גונבי קולות אסור להתמודד !  (ל”ת)


 13. מי שהבת שלו היתה חיה עם ערבי,שלא יהיה ח"כ בכלל !  (ל”ת)


 14. מי שהבת שלו היתה חיה עם ערבי,שלא יהיה ח"כ בכלל !  (ל”ת)


 15. חחחחח  


 16. חצופים. לא יקום ולא יהיה. אולי קודם יעשו חוק שעם פחות מ15 מנדטים אדם לא יכול להיות רא"מ?...  (ל”ת)

  ד.

;