1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ארגון "שורת הדין" לענקית המזון יוניליוור: "איבדתם את ההגנה"

ארגון "שורת הדין" הודיע לענקית המזון יוניליוור, כי מאחר שוויתרה על מכירת גלידות בן אנד ג'ריס ביו"ש, היא איבדה לפי החוק האמריקאי את הזכות להגנה על הסימן המסחרי בן אנד ג'ריס באותם אזורים | "גלידת בן אנד ג'ריס של יהודה ושומרון" בקרוב?

יענקי פרבר, ט"ז אב תשפ"א 25/07/2021 18:11

המאבק ב-BDS בן אנד ג'ריס בן אנד ג'ריס צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארגון "שורת הדין" הודיע לענקית המזון יוניליוור, כי מאחר שוויתרה על מכירת גלידות בן אנד ג'ריס" ביו"ש, איבדה לפי החוק האמריקאי את הזכות להגנה על הסימן המסחרי בן אנד ג'ריס באותם אזורים. במסגרת המהלך ארגון "שורת הדין", כבר הגיש לרשם החברות הישראלי בקשה לרישום חברה ששמה "גלידת בן אנד ג'ריס של יהודה ושומרון" אשר תזכה להגנה משפטית למכור את אותה הגלידה בדיוק, עם אותו שם מסחרי, ולמעשה תתחרה בחברה המקורית.

במסגרת המהלך ארגון "שורת הדין", כבר הגיש לרשם החברות הישראלי בקשה לרישום חברה ששמה "גלידת בן אנד ג'ריס של יהודה ושומרון" אשר תזכה להגנה משפטית למכור את אותה הגלידה בדיוק, עם אותו שם מסחרי, ולמעשה תתחרה בחברה המקורית.

במכתב ליוניליוור, הודיע ארגון "שורת הדין" כי לפי החוק האמריקאי ההחלטה עליה הוצהר בפומבי, לוותר מבחינה מסחרית על מכירה בשטחי יו"ש , מהווה ויתור על הסימן המסחרי בן אנד ג'ריס באותם אזורים. וכי כעת ארגון שורת הדין הופך לבעליו החוקיים של המותג בן אנד ג'ריס ביהודה ושומרון.

ארגון שורת הדין בדק ומצא כי לפי החוק האמריקאי, על מנת לשמר את ההגנה על הסימן המסחרי מפני שימוש של גורמים אחרים בשם המותג, חייבת להיות כוונה מלאה לניהול העסקים באזור מסוים. כלומר, במקרים בהם סימון מסחרי נועד רק למנוע מגורם אחר להשתמש באותו סימן, מבלי שתהיה לו כוונה לפעול באותו איזור, בקשתו לא תאושר. מכאן שברגע שאותו אדם מודיע שאין בכוונתו לפעול באותו איזור, משמע שאין לו כוונה להשתמש בסימון המסחרי שלו וזכותו לסימון המסחרי לא תעמוד לו יותר

נשיאת שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, אמרה: "אין ביכולתה של יוניליוור עוד לאכוף את הסימן המסחרי שלה באזורים יהודיים היסטוריים אלה. אלו הנשק והגישה החדשים שלנו במלחמה נגד BDS: כל מי שיפסיק למכור את מוצריו בישראל, יגלה שאנו נשתלט על הסימנים המסחריים והזכויות שלו, ונמכור את אותם המוצרים תחת שמות המותג שלהם. בן אנד ג'ריס יתחרטו על היום בו החרימו את מדינת ישראל”.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העיקר שיהיה בדץ  (ל”ת)


  • עיין הילכת בקרדי 

   פינחס

 2. מרנין  

  איתר

 3. כל הכבוד שורת הדין  

  הציונית

 4. מה עם מקדונלדס???  

  שאלתי - אל

  • אמאות שלנו מסכימות להאכיל בפסולת הזאת את ילדינו ונכדינו? 

   פטקס

 5. גדולללל  (ל”ת)

  רחלי אפרת עזריה

 6. גברת ניצנה - אישה גדולת הדור! כל הכבוד!  

  פטקס

 7. סבתא  


 8. נאכל רק הן אנד גריל של יהודה שומרון בלבד  (ל”ת)


 9. Ben and Jerry's got burnt  

  עידן

 10. מפתיע....יש יהודים עם כבוד ושיניים , כשצריך לנשוך ,נושכים !!!!  (ל”ת)

  אילן

 11. התיחסות  

  שלמה כהן

 12. יפה  

  יהונתףף

 13. מסבר ששורת הדין מבינים ברעש. בחוק- קצת פחות...  (ל”ת)

  יהודיה אמתית

 14. גיאוני  (ל”ת)

  איציק עמבה

 15. גאוני🙂  

  חוה

 16. עד עכשוי הסתדרנו אנחנו רגילים לחרם  

  ws33526237@gmail.com

 17. שורת הדין שוב מידרדר  

  שמדון העברי

;