1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

שיכורות מאלכוהול? שתי ישראליות חולצו ממחנה פליטים מסוכן

פלסטינים הבחינו במהלך הלילה האחרון בשתי נשים ישראליות, חילוניות בשנות הארבעים לחייהן, משוטטות ברכב לבדן בלב מחנה הפליטים אל-אמערי שנמצא סמוך לרמאללה. גורמים רשמיים שהוזעקו למקום העבירו אותם למעבר פוקוס שנמצא בכניסה לרמאללה - ושם הן נלקחו לחקירה על ידי גורמי ביטחון ישראלים. השתיים אף שיקרו לחוקרים וטענו כי ישראלית נוספת נשארה בתוך המחנה

יוסי שטארק, ט"ז אב תשפ"א 25/07/2021 19:02

שיקרו בחקירה חיילי צה"ל חיילי צה"ל צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

פלסטינים הבחינו במהלך הלילה האחרון בשתי נשים ישראליות, חילוניות בשנות הארבעים לחייהן, משוטטות ברכב לבדן בלב מחנה הפליטים אל-אמערי שנמצא סמוך לרמאללה. גורמים רשמיים שהוזעקו למקום העבירו אותם למעבר פוקוס שנמצא בכניסה לרמאללה - ושם הן נלקחו לחקירה על ידי גורמי ביטחון ישראלים. כך דיווח אליאור לוי ב-ynet.

האירוע החריג התרחש באל-אמערי, שנחשב לאחד ממחנות הפליטים הכי מסוכנים ברשות הפלסטינית – כזה שגם מנגנוני הביטחון נמנעים מלהיכנס אליו וכאשר כוחות צה"ל נכנסים לבצע בו פעילות מבצעית – היא מלווה תמיד בהפרות סדר ועימותים קשים.

על פי הדיווח, הפלסטינים שנתקלו בשתי הנשים הישראליות לא הצליחו להבין מה מעשיהן באישון לילה בשל קשיי תקשורת ושפה בין הצדדים, וכן משום שהבינו ששתי הנשים שיכורות כתוצאה משתייה מרובה של אלכוהול. לאחר שהבינו כי מדובר בנשים ישראליות הם הזעיקו את הגורמים הרשמיים.

בחקירתן הנשים סיפרו כי הן מתגוררות בעיר במרכז הארץ וכי נכנסו לרמאללה לפגוש חברה פלסטינית דרך מעבר קלנדיה, ומשם הגיעו למחנה הפליטים אל-אמערי שנמצא מרחק קילומטרים ספורים משם, אך הכניסה אליו מצריכה פנייה מהכביש הראשי שמחבר בין ירושלים לרמאללה.

הנשים אף סיפרו לחוקרים כי הייתה עמן חברה נוספת שנותרה בתוך מחנה הפליטים, שהגיעה ללא טלפון נייד כך שאיבדו את הקשר איתה. בשלב זה עלתה דאגה במערכת הביטחון שאותה אישה שלישית נמצאת במצוקה בתוך מחנה הפליטים. גורמים פלסטינים שנוצר עמם קשר מיידי החלו לבצע סריקות שקטות אך נרחבות בסמטאות מחנה הפליטים, ולחפש קצה חוט שיוביל להימצאותה של ישראלית במקום אך ללא הצלחה.

לאחר שהובהר שאין כל זכר לאישה שלישית בשטח, לאור העובדה ששתי הנשים לא ידעו לומר מה שם משפחתה של האישה השלישית ומכיוון שטענו כי היא אינה נמצאת עם טלפון נייד – הסיקו החוקרים כי השתיים בדו את הסיפור על הימצאות ישראלית נוספת בלב השטח הפלסטיני. שתי הנשים צפויות לעמוד לדין על הפרת צו אלוף וכניסה לשטחי A שנמצאים בשליטה פלסטינית מלאה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טוב שהדגשתם שהם חילוניות  (ל”ת)

    דודי

;