1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

סוער בבר אילן: עצור בהפגנה נגד הרכבת הקלה. תיעוד

אדם אחד נעצר במהלך מחאה שהתקיימה היום בצהריים נגד עבודות הרכבת הקלה ברחוב בר אילן בירושלים | למקום הגיעו מאות קנאים שניסו למנוע בגופם את העבודות | כוחות משטרה פעלו לפיזור המפגינים

אבי גדלוביץ', ישי ירושלמי, י"ח אב תשפ"א 27/07/2021 16:08

אחרי הפוגה מפגינים ברחוב בר אילן מפגינים ברחוב בר אילן צילום: ישי ירושלמי

אחרי כשבועיים של הפוגה, מאות קנאים הפגינו היום בצהריים (שלישי) ברחוב בר אילן בירושלים, כנגד העבודות המתבצעות במקום להקמת ה"קו הירוק" של הרכבת הקלה.

במהלך המחאה, ניסו כמה מהמפגינים למנוע בגופם את המשך העבודות במקום. מאז שהחלה בניית הקו טוענים המפגינים, רבים מהם מקהילות "העדה החרדית" בבירה, כי מעבר הרכבת עשוי לפגוע ברגשות התושבים החרדים.

כוחות משטרה שהוזעקו לאזור המחאה ניסו לפזר את המפגינים ואף עצרו אחד מהם שנלקח לתחנה. ההפגנה נערכה בראשותו רב ודומ"ץ קהילת סאטמר בירושלים הגר"מ פולק, שאף הגיע בעצמו להפגנה.

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה פועלים ברחוב בר אילן בירושלים לאחר שעשרות מפגינים החלו להתקהל במקום והחלו מפרים את הסדר". יצוין כי באף שלב לא נחסם ציר התנועה וההפגנה התקיימה במתחם העבודות בלבד.

במשטרה ציינו כי לאחר שהחלה הפרת סדר במקום, כוחות המשטרה החלו בפיזור ההמון לאחר שניתנה למפגינים הוראת פיזור שלא נענתה על ידם. "המשטרה נאלצה כעת להשתמש באמצעים לפיזור ההמון, עד כה נעצר חשוד אחד", נאמר בהודעת המשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריל לעצור את המשלח פולק, ולהרבה זמן.  (ל”ת)

  יוני

 2. אולי מישהו יכול להסביר ליפעם לתמיד מה הפירצה של הרכבת הקלה, והאם המפגינים בכלל גרים שם, מי שלא גר שם ובא להפגין צריך להכנס למאסר ולשלם קנס כספי על הנזקים  

  צבי

 3. מה יהיה עםהמטןרפים האלה? עד מתי החרדים יגבו אותם  (ל”ת)


 4. עדיין לא הבנתי מה כל כך צריך את הרכבת הזאת, הרי תוך ארבעה שנים כל התחבורה הציבורית הולכת להיות חשמלית, אז מי צריך רכבת של שנות 'אושוויץ', הרי הרכבת מגבילה את התחבורה רק למסלול אחד, בעוד שהאוטובוסים יכולים מנווטים לכל עבר.  (ל”ת)


 5. בתור אחד שמכיר את הנטורי קרתא מקרוב, אין סיכוי שיהיה שם רכבת, בכל מחיר, נכון הם חלשלושים אבל הם עומדים על עקרונותיהם עד מוות, ועד בכלל, והמקום הולך להפוך לזירת הפגנות מתמיד, ומי שהשקיע במניות של הרכבת הזאת, 'ודאי' הניח את רכושו על קרן הצבי  


;