1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

שירות התחבורה הציבורית לכותל יפעל במשך כל שעות הלילה

לאור הביקוש מצד ציבור המבקרים בכותל, שירות התחבורה הציבורית לכותל יפעל במשך כל שעות הלילה. השירות ייכנס לתוקף כבר במוצ"ש הקרובה עת תחילת אמירת הסליחות בקרב בני עדות אשכנז

אברמי פרלשטיין, ט"ז אלול תשפ"א 24/08/2021 18:18

בשורה חרדי על רקע נהג אוטובוס עם מסכה חרדי על רקע נהג אוטובוס עם מסכה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר לחצים רבים ובקשות מצד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, והביקוש מצד ציבור מבקרי הכותל והמתפללים בו והירתמות חברות אגד וסופרבוס, החל ממוצאי שבת הקרוב, כ' באלול תשפ"א, 28.08.21, יוארך השירות של קווי הכותל לכל שעות הלילה.

השירות יינתן לכל ימי הסליחות וחגי תשרי, עד למוצאי הושענא רבה, כ' בתשרי תשפ"ב, 26.9.21. לפי התוכנית, קוויים 1 ו-3 יפעלו בתדירות של כל 10 דקות וקו 2 כל 20-15 דקות.

מניסיון השנים הקודמות, עולה כי הציבור הירושלמי והמבקרים בעיר מעוניינים לפקוד את הכותל המערבי לתפילה גם בשעות הלילה ולא רק בשעות היום. בעיקר נכון הדבר לימי הרחמים והסליחות, כאשר מתקיימים מנייני סליחות ברחבת הכותל, ובחול המועד סוכות, כאשר רבים עולים לרגל להתפלל במקום.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני שמח לבשר לרווחת המתפללים שהצלחנו להאריך את שעות הפעילות של הקו לכותל. בימי הסליחות הביקוש רב והצורך יענה על הביקוש".

צוות תכנית אב לתחבורה בירושלים נמסר כי: "אנו שמחים על האפשרות לתת את השירות הרצוי לכלל הציבור ומודים לחברות אגד וסופרבוס על התגייסותן למען המטרה."

למידע נוסף מוקד כל קו 8787*

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מבורך.  


;