1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט בקבינט הקורונה: "אני רוצה שההורים יריבו"

הערב מתפרסמת התבטאות של ראש הממשלה בנט בקבינט קורונה האחרון לפני פתיחת שנת הלימודים. בנט דחה את ההצעה לפתוח לימודים לפי שכבות גיל המתחסנים בכל עיר והעדיף להישאר ברמת הכיתות. "אני רוצה ההורים יריבו אחד עם השני"

יחיאל גלאי, י"ג תשרי תשפ"ב 19/09/2021 22:30

מתווה פתיחת הלימודים נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הערב (ראשון) מתפרסמת התבטאות מעניינת של ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת קבינט הקורונה שהתכנס קודם פתיחת שנת הלימודים כדי לדון במתווה. לפי הפרסום של ספי עובדיה בחדשות 13, הדיון נסב סביב מתווה פתיחת שנת הלימודים בערים אדומות, בכיתות בהן שיעור ההתחסנות נמוך מ-70% - בגילאי 12 ומעלה. לבסוף הוחלט כי כיתות אלו לא תיפתחנה.

במהלך דיון הקבינט היו מי שחשבו לאפשר כניסה למוסדות חינוך רק לילדים מחוסנים, אך ההצעה ירדה מהפרק מהר מאוד בגלל עניין משפטי, כך גם ראש הממשלה בנט לא אהב זאת.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד העלתה הצעה להתייחס בכל עיר אדומה לשכבות גיל הילדים, ושכבת גיל שתציג נתוני התחסנות מספקים, תשוב לכיתות. בנט מיהר לפסול את ההצעה על הסף. "לא נכון לקיים את זה באופן שכבתי, אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני. אני רוצה שההורים של אלה שחיסנו את ילדיהם יפעילו לחץ עם ההורים שלא חיסנו", אמר בנט בקבינט.

הכתב ספי עובדיה מסביר כי בנט מעוניין להשאיר את מתווה פתיחת הלימודים ברמה הכיתתית כשהמטרה ברורה: לחץ מצד ההורים לילדים המתחסנים כלפי הורי הילדים הלא מחוסנים, לחץ שלא יגיע במקרה של פתיחה לפי שכבות גיל.

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מנסים לכפות חיסונים לילדים. החיסון מצוין למבוגרים. לא מתאים לילדים  


 2. רפורמי .  

  יהודי

 3. לא נעשה לך את היבודה...  (ל”ת)


 4. והנה לכם התשובה  

  מרדכי החהודי

 5. סגר כללי  


 6. גם בשלום בית מנסה לעשות תקלות???!!!  

  נהוראי

  • חוטא ומחטיא את הרבים... (ל”ת)


 7. למה לכפות אני לא שמעתי שצריך כפיה בשביל לקבל 'זהב'  (ל”ת)


  • סימן שזה לא זהב (ל”ת)

   יצחק

 8. איש מוזר  (ל”ת)


 9. חצוף  


 10. בינתיים רק ההורים רואים את הממשלה רבים  (ל”ת)


;