1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

עימות בין דרעי לכהנא: "יהדות על גבול הרפורמית"

בהמשך להתקפותיו על הממשלה, יו"ר ש"ס תקף את בכירי מפלגת 'ימינה', וטען שיהדותם קרובה מאוד ליהדות של הזרם הרפורמי: "הם הסכנה הגדולה" | השר לשירותי דת טען שדרכו היא דרכם של רבני הציונות הדתית: "ביזוי תלמידי חכמים והתנשאות"

יאיר כלפה, י"ג תשרי תשפ"ב 19/09/2021 22:23

בין כיפור לסוכות מתן כהנא/אריה דרעי מתן כהנא/אריה דרעי צילום: אוליביה פיטוסי/יונתן זינדל, פלאש 90

"הם סכנה גדולה": בצל קידום הרפורמות בנושאי דת ומדינה, התפתח היום (ראשון) עימות בין יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי לבין השר לשירותי דת מתן כהנא.

העימות נפתח לאחר שדרעי פסל את האפשרות של הצטרפותו לממשלה, כיוון שחבר הכנסת גלעד קריב, רב רפורמי, נמצא בקואליציה. הוא לא פספס את ההזדמנות כדי לתקוף את בכירי 'ימינה', כשטען שיהדותם היא על גבול היהדות של הזרם הרפורמי.

"אין שום סיכוי שנשב בממשלה אחת עם גלעד קריב, ה' ישמור אותנו מאדם כזה", אמר בראיון לעיתון 'בקהילה'. "גלעד קריב הוא כבר לא האדם הכי מסוכן בממשלה הזו, הכי מסוכן, מתן כהנא שיושב על תיק הדתות ועושה את כל הרפורמות".

"כולם יודעים שקריב הוא 'רבאיי' רפורמי, אבל כשמגיעים אישים כמו כהנא ובנט ומייצגים יהדות שהיא על גבול הרפורמית, הם הסכנה הגדולה", הוסיף.

השר לשירותי דת מתן כהנא השיב במתקפה משלו: "‏לומר כי דרכם של רבני הציונות הדתית וראשי ישיבות כמו הרב יעקב מדן, הרב ראם הכהן והרב אליעזר מלמד היא "על גבול הרפורמית" זה ביזוי תלמידי חכמים והתנשאות".

"ב"ה אנחנו לא צריכים תעודת כשרות מאריה דרעי. שנה טובה", עקץ כהנא לסיום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כרחנא  


 2. ה'תלמידי חכמים' היחידים שכהנא חושש לכבודם הם רבני צוהר שבעבורם החריב את הרבנות.  


  • הרב מלמד לא רפורמי! אמנם דעותיו שנויות אבל הוא ממש לא כזה . ב . גם בצוהר יש יראי שמיים , סתם לדוגמא לא כולם שמה מסכימים עם מערך הכשרות שלהם.  (ל”ת)


 3. כהנא יכול לבלבל את המח עד מחר, עובדא שהוא עובד להכשיר את הרפורמים שגרמו לחורבן היהדות, הם אנשים שכופרים בתורה ואין להם קשר ליהדות, להיפך הם מחריבי התורה  (ל”ת)

  צבי

 4. סוף סוף אומרים אמת  

  עוזי

 5. רוב מוחלט של רבני הציונות הדתית הם לא הרב מלמד... לומר "רבני הציונות הדתית "  (ל”ת)


 6. בזכות החג והמועד הקדוש הזה  

  אליהו

 7. הגנב מספסופה ממשיך להטיף  (ל”ת)


 8. הם יותר מסוכנים מהרפורמים  


;