1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

תופעה נרחבת: הריסת סוכות לפני החג

חודשים עברו כבר מאז הפרעות בערים המעורבות בכלל ובלוד בפרט, ועדיין התושבים היהודים מדווחים על הצקות והטרדות - כשהפעם, לטענתם, פורעים ערבים משחיתים את סוכותיהם | ניר אורבך: "שהקב"ה יעצור את היד שהשחיתה סוכה"

יאיר כלפה, י"ד תשרי תשפ"ב 20/09/2021 11:06

ההתנכלויות נמשכות צילום אווירי מרחפן ערב חג סוכות בישראל צילום אווירי מרחפן ערב חג סוכות בישראל צילום: שת"ף צלמות רחפן

לפני החג: עשרות תושבים יהודים בעיר לוד מדווחים בימים האחרונים על תופעה חדשה של התנכלות כלפיהם, זאת בהמשך לפרעות שהתרחשו בעירם לפני כמה חודשים.

לטענת התושבים, פורעים ערבים מגיעים ומשחיתים את סוכותיהם עד היסוד, כדי לעורר תחושת פחד ולמנוע מהם לחגוג בסוכה בחג שיכנס בקרוב.

"יש ענף ספורט חדש בלוד: להרוס את הסוכה של היהודי", כתב בציניות ידידה צוקרמן, תושב לוד, כשהוא שיתף ברשת החברתית טוויטר תמונה של הסוכה שלו הרוסה: "הנה עוד אחת לאוסף".

יו"ר סיעת 'ימינה' חבר הכנסת ניר אורבך גינה: "אמש ב-21:00, ערב חג הסוכות. לוד. הרבה תסכול והמון עצב. הסוכה מסמלת לנו את הארעיות ושעלינו לסמוך על אבינו שבשמיים".

"אז אני, בערב החג הזה מתפלל, שהקב"ה יעצור את היד שהשחיתה סוכה זו וסוכות נוספות. ואני דורש ממשטרת ישראל לשים ידה על המשחיתים", קרא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ממתי ממשלה לא עושה כלום וסומכת על נסים????  


  2. הם לומדים מהמשטרה  


  3. לצערנו גם גורמי החוק הורסים סוכות סתם כי ככה בא לפקיד בעירייה אפילו אם הסוכה נבנתה עם אישור של שני מהנדסים מומחים, שודדים בחסות החוק.  (ל”ת)

    מ

  4. תמשיכו להצביע לבנט או סמוטריץ. 2. החרדים הכי גרועים יותר מהערבים  (ל”ת)


;