1. עמוד הבית
  2. תוכן מקודם
  3. תוכן מקודם

מה עושים כאשר הרכב לא מפסיק להתקלקל

אם אתם שמים לב לכך שהרכב גוזל מכם כסף, זמן ומשאבים יותר מאשר משרת אתכם, ככל הנראה זה הזמן שלכם ללכת הלאה

כתבה מקודמת, א' חשון תשפ"ב 07/10/2021 12:16
תגיות:

רכב מקולקל רכב מקולקל צילום: FREEPIK

כל אחד חולם על היום בו יהיה לו סוף, סוף רכב משלו. אבל, לא פעם, דווקא אחרי שמצליחים להגשים את החלום הזה, לרכוש רכב, מבינים עד כמה מדובר על אתגר כלכלי לא פשוט. במידה ומדובר על רכב שדורש תחזוקה שוטפת וביקורים דחופים במוסך, יכול להיות שהגיע הזמן לחשב מסלול מחדש. לפעמים שווה להחזיק רכב בכל מחיר, אך לא פעם דווקא שינוי הכיוון הוא זה שמתברר כמשתלם יותר.

מתי יודעים שהגיע הזמן לשנות מסלול

כל מקרה לגופו. לפעמים יש רכבים שדורשים תחזוקה מורכבת יותר משום שהם ישנים. לפעמים מדובר על רכב שביצע תאונה והתיקון שנערך לרכב לא נערך כנדרש, לעיתים, אין הסבר מדעי לכך שהרכב דורש התייחסות יוצאת דופן, קיימים מקרים בהם בעל הרכב הוא אדם ביש מזל. אין רגע מסוים בו אפשר להגיד שהגיעו מים עד נפש, אבל אדם יודע מתי הרכב הופך למעמסה כלכלית יותר ממוצר שתפקידו לשרת את בעל הרכב בצורה טובה. אם אתם שמים לב לכך שהרכב גוזל מכם כסף, זמן ומשאבים יותר מאשר משרת אתכם, ככל הנראה זה הזמן שלכם ללכת הלאה.

האם משתלם למכור רכב שמתקלקל בקלות

לעיתים, רכבים שנראים על פי המחירון מצויין, מתבררים כרכבים שהערך שלהם ירד באופן משמעותי לאור סדרת הטיפולים שאלו נדרשו לעבור. מעבר לכך, לכל קונה פוטנציאלי לא יהיה קשה לגלות כי מדובר על רכב שהתחזוקה שלו לא משתלמת. מבט חטוף בניירת ונסיעת מבחן קצרה בדרך כלל תחשוף כי מדובר על רכב לא יעיל במיוחד. כמובן שתמיד קיימים מקרים בהם מצליחים למכור רכב מהסוג הזה, אבל בדרך כלל התוצאה תהיה מכירה של הרכב במחיר נמוך באופן משמעותי, מה שהופך את התהליך ללא משתלם במיוחד.

מכירה של חלקים מתוך הרכב

אולי אתם לא יודעים את זה, אבל מתחת לפני השטח, גדל כאן דור של חובבי רכבים מושבעים שיכולים ליהנות מחלקי הרכב שתציאו למכירה. פעמים רבות מכירה של חלקים בודדים תהפוך משתלמת יותר לאור העובדה כי אתם מוכרים כל חלק בפני עצמו ולא את הרכב בתור יחידה אחת. האתגר המשמעותי הוא הזמן והטורח שבלמידה של התחום וקיום דיון חדש עבור כל פריט ופריט שיוצא מתוך הרכב.

מסירה של הרכב לגריטה

'גריטה' הוא ביטוי מקצועי שמתאר מסירה של המתכת ממנה עשוי הרכב עבור עיבוד ומחזור של המתכת עבור יצירה של רכב חדש. המתכת בה בני האדם משתמשים עבור הרכבים שלהם היא מתכת ייחודית שנועדה להתמודד עם האתגרים אותם מציב הכביש. כך שפעמים רבות מכירה של המתכת לידיים מקצועיות הופכת משתלמת במיוחד.

מכירה של הרכב לפירוק

מכירה של הרכב לפירוק היא כאילו תפסתם את כל הציפורים ביד אחת. מכירה של הרכב לפירוק היא מצד אחד מכירה של כל הרכב בתור יחידה אחת, מה שיכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש. מהצד השני, מדובר על תהליך בו אתם יכולים להרוויח הרבה יותר מאשר מכירה של הרכב יש שניה. בשוק תוכלו למצוא אנשי מקצוע שזה התחום בו הם מתמחים. בררו עוד היום את האפשרויות העומדות לפניכם והרוויחו ממה שהיה עד לא מזמן עול כלכלי מובהק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;