1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הציתו תאים בכלא: "עלול היה להסתיים באסון"

לבית המשפט הוגש כתב אישום נגד שני אסירים ביטחוניים, בגין הצתה של מזרונים בתא בכלא רמון | השניים ביצעו את המעשה ברקע בריחת ששת האסירים מכלא גלבוע

צביקה סגל, א' חשון תשפ"ב 07/10/2021 17:50

בעקבות בריחת האסירים אנשי שב"ס. אילוסטרציה אנשי שב"ס. אילוסטרציה צילום: משה שי, פלאש 90

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד שני אסירים ביטחוניים בכלא רמון, בגין הצתה בתאי המאסר לאחר הימלטותם של האסירים מכלא גלבוע.

על פי כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד מוחמד אלעמור, הנאשמים עומר אלרוב שמרצה עונש מאסר עולם וחמודה זעאיקה, המשתייכים לארגון הג'יהאד האסלאמי, הציתו את תאי המאסר בכלא רמון, בעקבות החלטת נציבת שב"ס אחרי בריחת האסירים מכלא גלבוע, לפזר את האסירים השייכים לארגון הג'יהאד האיסלמי לאגפים שונים בבתי הכלא.

הנאשמים הניחו מזרונים בחדר המקלחת של תאי המאסר והציתו את המזרונים באמצעות מצית. כתוצאה ממעשי הנאשמים, נשרפו המזרונים ונגרמו נזקי פיח על קירות תא השירותים ובחלל התא. האש כובתה על ידי הסוהרים.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשות לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. בבקשות המעצר צוין, כי "אלמלא זיהוי ההצתה ופעולות הכיבוי, האש עלולה הייתה להתפשט בכל בית הסוהר והאירוע עלול היה להסתיים באסון כבד ולאבדות בנפש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אולי במקום לשפץ להם את התא ישאירו אותם בתאים השרופים עם הפיח הליכלוך ונזאת תהיה הפעם הבאה שמחבלים ינסו לשרוף תאים בכלא  (ל”ת)

    אורן

;