1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. בריאות

יודיקל: תוסף תזונה חדש וחשוב ביותר לנשים לפני לידה

חברת כצט (CTS) משיקה תוסף תזונה חדש: "יודיקל". תוסף יוד בטיפות המאפשרות מינון הדרגתי ומותאם אישית

מינה לוי כתבה מקודמת, י"ג חשון תשפ"ב 19/10/2021 16:17

טכנולוגיה ייחודית תוסף טיפתי תוסף טיפתי צילום: unsplash

חברת התרופות כצט (CTS) משיקה בימים אלה את "יודיקל", תוסף תזונה המכיל טיפות יוד (פוטסיום יודיד), בבקבוק ייחודי ובטכנולוגיה המבטיחה מינון אחיד ומדויק בכל טיפה.

"יודיקל" מצטרף לסל המוצרים הקיים של חברת כצט, בתחום תוספי התזונה (חומצה פולית, ברזל, סידן, ויטמין D ועוד), ומאפשר מינון גמיש ומדויק, כשבכל טיפה 30 מק"ג יוד לספיגה מקסימלית.

על פי סקר ארצי רחב היקף שפורסם בשנים האחרונות, ונעשה בשיתוף קופת חולים מכבי, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון ובית החולים ברזילי, בקרב כ- 1,000 ילדים ולמעלה מ- 1,000 נשים לפני לידה ברחבי הארץ, עלה כי קיים בארץ מחסור משמעותי של יוד בתזונה.

בכ-70% מהדגימות של הילדים נמצאו ערכים נמוכים מהסף התחתון המומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי. מצב חמור יותר נמצא בקרב הנשים שלפני לידה - כמעט תשע מכל עשר דגימות הצביעה על מחסור ביוד. החוקרים קבעו כי "שכיחות גבוהה של חסר ביוד בישראל עלולה להוות בעיה חמורה לבריאות הציבור, זאת ועוד, העוסקים במקצועות הרפואה צריכים להמליץ על צריכת יוד מספקת בתקופת טרום הלידה וההנקה" "אנחנו מדברים על נזק לאוכלוסייה שעלול להיות משמעותי".


יודיקל • קרדיט: יח"צ

ד"ר יניב עובדיה, תזונאי – דיאטן קליני מוסמך וחוקר יוד ובריאות הציבור, אשר נמנה על צוות החוקרים בסקר היוד הארצי מוסיף: "מחסור ביוד הוא הגורם השכיח ביותר בעולם (שניתן למניעה) להתפתחות שכלית לקויה. הפרעות של מחסור ביוד עלולות לגרום גם לתת-פעילות של בלוטת התריס, עיכוב בגדילה הגופנית ובהתפתחות השכלית (קרטניזם) הנובע ממחסור חמור ביוד בתקופת טרום הלידה. מחקרים מהשנים האחרונות מלמדים שאפילו מחסור קל בתקופת טרום הלידה, הינקות והילדות עלול לגרום לנזק בלתי הפיך למוח ולמערכת העצבים המתפתחים ולהפחית את היכולת השכלית של ילדים בגילאי בית הספר ובשלבים מאוחרים יותר. עוברים שנחשפים לכמויות יוד שהן מתחת לרמה המינימלית המומלצת, בייחוד לפני השבוע ה -14, עלולים לחוות ירידה של בין 7 ל-12 נקודות איי קיו." 

על פי משרד הבריאות הישראלי: "היוד הוא חומר מזין וקריטי לבריאות נאותה בכל שלבי החיים, במיוחד בתקופות טרום לידה והנקה, לצורך התפתחות תקינה של מח העובר והיילוד. "

יודיקל כשר בכשרות בדץ העדה החרדית. ניתן להשיג בבתי המרקחת וברשתות הפארם, במחיר של 34.90 ₪ לבקבוק המכיל 15 מ"ל.

יודיקל הינו תוסף תזונה ואינו מחייב מרשם רופא, לא נועד לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע מחלה כלשהי. נשים בתקופת טרום לידה או הנקה, אנשים הנוטלים תרופות ילדים, אנשים עם חשד למחסור כרוני ביוד, צמחונים, טבעונים או כאלה המאובחנים עם זפק (גויטר, קישריות – הגדלה של נפח בלוטת התריס) או שנוטלים תרופות לבלוטת התריס, חשוב להיוועץ בתזונאי/-דיאטן/ית רפואי/ת מוסמך/ת ברישיון משרד הבריאות או רופא לפני נטילת תוסף יוד כדוגמת יודיקל.  

על מנת לבדוק האם אתם נמצאים בקבוצת סיכון למחסור ביוד, ניתן לפנות לדיאטן לקבלת יעוץ.

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;