1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

הודלף התסכול בסיעת 'ימינה': "אנחנו שותקים"

הקלטות נוספות מתוך ישיבת סיעת 'ימינה' פורסמו הערב שבה צפו חברי הסיעה את הסערה סביב הנטיעות בנגב. אורבך נשמע אומר: "רק בגלל האחריות הקואליציונית אנחנו שותקים" | סילמן אמרה: "עשינו עבודה ימנית מעולה"

מאיר שלם, י' שבט תשפ"ב 12/01/2022 23:49

הח"כים הוקלטו ניר אורבך ניר אורבך צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

חברי מפלגת 'ימינה' התייחסו כבר ביום שני בישיבת הסיעה לעניין הנטיעות בנגב, וחלקם הביעו אכזבה על כך שאינם יכולים להגיב, בגלל האחריות לשלימות הקואליציה. כך דווח הערב (רביעי) ב'חדשות 13'.

יו"ר הסיעה חבר הכנסת ניר אורבך, ביטא תסכול כבד מכך ש'ימינה' מפסידה בעוד קרב "תודעתי". בעוד שרע"מ דורשת לעצור את הנטיעות, הם נדרשים לשתוק כדי לא לערער את שלימות הקואליציה.

"צריך להירשם לפרוטוקול פה, ואני לא צוחק - הנטיעות האלה, באמת אנחנו עושים את זה. רק בגלל האחריות הקואליציונית אנחנו שותקים. כולנו היינו צריכים לצאת פה בהודעות כל הכבוד", נשמע אורבך.

חברת הכנסת עידית סילמן, יושבת ראש הקואליציה שאחראית בין היתר על שלמותה, הקטינה את עוצמת המשבר, שהיום מתברר שמבחינה פוליטית הוא בין המשברים הגדולים שהיו מאז כינון הממשלה.

סילמן ניסתה לשכנע את חבריה שעדיף לתת לנטיעות להימשך בלי "לחגוג על זה" יותר מדי. "קחו בחשבון שנטעו היום עצים, קק"ל. ורע"ם בינתיים - אנחנו צריכים לראות מה יהיה מצבם איתנו ביום רביעי", היא אומרת.

חבר הכנסת יום טוב כלפון הציע: "בוא ניסע לנגב, ליער יתיר, ונתחיל לנטוע שם בקרקע של מנסור". סילמן הוסיפה: "זה פשוט ליד אזור מסוים, הכל בסדר. המשותפת פשוט שמה להם אצבע בעין ולכן קשה להם. כאילו, בואו - זה לא קשה מדי, עשינו עבודה ימנית מעולה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם הם מתוסכלים, שיפרשו מהממשלה הרעה הזו  (ל”ת)


  • ואז מה ישארו ללא כיסא עור הצבי?  


 2. הכי גרוע ז'וב טוב כלפון. חלאה שכזה. סבא שלו רב גדול מתהפך בקברו בטוח  (ל”ת)


 3. סילמן הזאת רקובה קשה  (ל”ת)


 4. ממשלה ערבית,  (ל”ת)

  צבי

 5. סילמן  


 6. איזה חומר מצפה את כיסאות השרים?  


 7. שחיתות וצביעו.  


  • המטומטמים הם אלו שבחרו בה ובבנט (ל”ת)


 8. תתפטרו מיד! ותפטרו את עם ישראל מהזוואה הזו  


;