1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

ראש המועצה מזהיר: "עבאס יכתיב את סדר היום"

ראש מועצת עומר, פיני בדש, שנלחם בשנים האחרונות על ההשתלטות הבדואית בנגב, אומר בתגובה לסערת הנטיעות, כי אם הממשלה צריכה ליפול, אז כדאי שהיא תיפול על עניין הנטיעות בנגב

מאיר שלם, י' שבט תשפ"ב 12/01/2022 23:55

כדאי שהממשלה תיפול פיני בדש פיני בדש צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר עימותים קשים, בקואליציה ובשטח, הנטיעות בנגב הופסקו היום (רביעי) זאת בעקבות פשרה שאליה הגיע השר מאיר כהן, שר הרווחה והביטחון החברתי הממונה על הסדרת ההתיישבות הבדואית.

פיני בדש, ראש מועצת עומר, שנלחם בשנים האחרונות נגד ההשתלטות הבדואית בנגב ונגד אי המשילות, מזהיר מכניעה ואומר לרדיו 103FM כי האזור "הפך לקו מז'ינו", כשהכוונה לביצורים של הצרפתיים במלחמת העולם השנייה בגבול עם גרמניה.

"ברגע שנכנעת עכשיו, כל מה שיבקשו - יתקבל. אם הממשלה צריכה ליפול, עדיף שהיא תיפול עכשיו - כי זה לא הימשך ככה. מדברים על הסדרה. הסדרה? יש הסדרה אחת והיא להפסיק את הנטיעות. השטחים האלה לא מפריעים להקמה של אף יישוב והם ממש לא גזל, נקודה".

"הבדואים מחזיקים כ-50% של הנגב באופן לא חוקי, שלא יתנו לעובדות לבלבל אותנו. כשאני טס מעל השטח הזה, אני רואה הכל תפוס. אפשר לטוס שעות ולא לראות שטח פתוח, הכל מלא. על מה מדברים פה? כבר 80% מהנגב המזרחי תפוס לדעתי".

לסיכום, ביקש פיני בדש להביע תמיכה להפלת הממשלה. לטענתו: "אנו נמצאים בנקודת מפנה - אם נכנעים בעניין הזה, הממשלה הזו תהיה הממשלה של עבאס. מעכשיו והלאה הוא יכתיב את סדר היום הלאומי שלנו, ואסור לתת לזה לקרות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אכן עבאס מכתיב את סדר היום, בנט הימני מסר לו את המדינה  (ל”ת)

    צבי

  2. נתניהו הצבוע אשם !!!  

    מי אשם ???

  3. וואלאה גילה את אמריקה?! מאז שהממשלה ההזויה הזו קמה זה בדיוק מה שקורה.. אז מה הבילבולי שכל האלה..חוץ מזה כבר בזמן שילטון הליכוד התחילה כול החרטא באין מפריע.. הליכוד נרדם בשמירה ביחד עם החרדים.. ועכשיו מספרים סיפורים..  (ל”ת)


  4. אמר, וצדק!  


;