1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

צעיר יהודי הותקף באכזריות: "דם יהודים הפך להפקר"

בן מיעוטים נהוג בעגלה תקף צעיר יהודי במרכז העיר ירושלים, הטיח אגרוף בפניו והמשיך להכותו גם כשנפל לארץ | עו"ד חיים בלייכר דורש להעמיד לדין את התוקף: דמם של יהודים הפך להפקר בעיניי הפעילים האסלאמיים ברחובות ירושלים"

אבי גדלוביץ', י"א שבט תשפ"ב 13/01/2022 19:44

במרכז ירושלים הפציעה בעין הפציעה בעין צילום: באדיבות המצלם

בן מיעוטים תקף באכזריות צעיר יהודי בעת שצעד ברחוב אגריפס במרכז ירושלים בשבוע שעבר. התוקף קילל את הצעיר, הטיח אגרוף בפניו והמשיך להכותו גם כשנפל לארץ. שוטרים שהגיעו למקום את התוקף לחקירה. כעת פונה הצעיר בסיוע עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' למשטרה בדרישה להעמיד לדין את התוקף בהקדם האפשרי. במשטרה עדכנו כי האירוע טופל בנחישות ובצורה הראויה, וכי התיק עודנו בחקירה.

עו"ד בלייכר הגיב לאירוע התקיפה ואמר כי "לצערנו ביטחונם ודמם של יהודים הפך להפקר בעיניי הפעילים האיסלמיסטים, אשר רבים מהם מבצעים את מעשיהם בעודם מועסקים בחנויות ועסקים במרכז העיר. פעם אחר פעם מרשים לעצמם אותם פורעים לתקוף בצורה קשה יהודים ש'לא באים להם טוב בעיניים'. אנו דורשים מהמשטרה מיצוי דין נחוש ומחמיר כנגד אותו פורע, ואנו מצדנו נלווה את ההליך הפלילי ונמצה עמו את הדין האזרחי באמצעות תביעת הנזק, כדי לעזור במיגור הטרור המאורגן והמזדמן".

במכתב ששלח עו"ד חיים בליייכר לתחנת לב הבירה בירושלים תוארה השתלשלות התקיפה: "לפני כשבוע הותקף מרשי בצורה אכזרית ברחוב אגריפס בידי בן מיעוטים. מרשי, יהודי חובש כיפה אשר לומד בישיבה בקרבת מקום, הלך ברחוב אגריפס לתומו כאשר לפתע הגיע בן מיעוטים שהנהיג עגלה, ונתקע בו. מרשי הפטיר לעברו "תיזהר" והמשיך בדרכו מבלי לייחס חשיבות לאירוע", סיפר עו"ד בלייכר במכתב.

הפציעה בעינו של הצעיר היהודי.

"לתדהמתו, החל בן המיעוטים לקלל אותו בצורה בוטה וגזענית", הוסיף עו"ד בלייכר, "מרשי ההמום הסתובב לעבר בן המיעוטים בשאלה למעשיו, או אז ובלי להמתין רגע הניף הלה את אגרופו והכה בעוצמה בראשו באזור ארובת העין. מעוצמת המכה נפל מרשי על הרצפה והתמוטט. כאשר בעודו על הרצפה, המשיך הלה להכות את מרשי באגרופים לפניו וכתוצאה מכך נגרמו למרשי חבלות סביב העין ושטף דם בתוך העין", תיאר עו"ד בלייכר.

לטענת עו"ד בלייכר, כאשר המשטרה הגיעה למקום, החליט התוקף להעליל על קורבן האירוע. "כאשר הגיעה משטרה לעצור את התוקף, העליל הלה על מרשי בתואנות שווא, והמשיך לקלל אותו. המשטרה בתגובה בחרה לעצור גם את מרשי, לקחת אותו לתחנת המשטרה, שם הוא נחקר באזהרה. מרשי המתין בתחנה כשלוש שעות, תוך שהוא מדמם מסביב העין. לאחר ששוחרר, התפנה מרשי לטיפול במרפאת "טרם" בנזק שנגרם לו", נכתב בכתב הדרישה.

בסוף מכתבו, דרש עו"ד בלייכר לעצור את התוקף ולמצות עימו את הדין. "אבקש להעמיד לדין בהקדם את התוקף בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש על רקע לאומני, ולמצות עימו את הדין בחומרה ככל הניתן, לרבות דרישת תנאי מעצר קשוחים במשך ניהול ההליך".

יצויין כי גורמים במשטרה הבהירו שהצעיר שהותקף לא נחקר, אלא מסר עדות בשל טענות הדדיות על תקיפה ואף שוחרר זמן קצר לאחר מכן. לעומת זאת, בן המיעוטים הובא לדיון בבית המשפט ושוחרר בתנאים מגבילים. במשטרה ממשיכים לחקור את אירוע התקיפה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה סתם עוד "שוטר"  (ל”ת)

    דני

  2. לדון את הערבי התוקף למוות. כמובן, אחרי שישלם פיצויים..  (ל”ת)

    ד.

  3. אנטישמיות בחסות ובעידוד מדינת ישראל!!  (ל”ת)


;