1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

יו"ר 'הבית היהודי' לשותפים החרדים: "מתקשים לשחרר את המונופול"

חשיפת 'בחדרי חרדים' מעוררת סערה בכיכר ספרא: הדיווח על המאבק החרדי על המועצה הדתית מביא לעימות בקואליציה העירונית בירושלים. יו"ר הבית היהודי תוקפת את השותפים החרדים "שיפסיקו עם העסקנות" • העימות בין ראש העיר לשר כהנא מגיע לקרב האשמות | כל הפרטים

ארי קלמןכ"ד שבט תשפ"ב 26/01/2022 17:21

סערת המינוי בירושלים מתן כהנא//משה ליאון מתן כהנא//משה ליאון צילום: דוד כהן, יונתן זינדל/פלאש 90

הפרסום הבוקר (רביעי) ב'בחדרי חרדים' על כך שבמפלגות החרדיות יוצאים למאבק על המועצה הדתית בירושלים מעורר סערה בכיכר ספר. יו"ר הבית היהודי תוקפת את שותפיה החרדים למועצת העיר וגם העימות בין ראש העיר משה ליאון לשר לשירותי דת מתן כהנא מתלהט.

כזכור, הבוקר דיווחנו כי נציגי 'דגל התורה' וש"ס בירושלים מאיימים לצאת להליך משפטי כנגד מינויו של אלי בן דהן לראשות המועצה הדתית בירושלים, בין הדברים נטען כי מדובר בתפקיד פוליטי וכן כי הוא נעשה ללא תיאום עם הרשות המקומית כפי שמקובל.

בתגובה לפרסום, תוקפת יו"ר הבית היהודי חגית משה שמכהנת כסגנית ראש עיריית ירושלים, ובהתייחסה לפרסום מסרה: "ברור כשמש לכולם שאין במאבק שלהם שום עניין מקצועי אלא החשש שלהם שאי סדרים שנעשו ע"י אנשיהם יצאו החוצה, הרב אלי בן דהן לשעבר סגן שר הדתות הוא האדם המקצועי ביותר לתפקיד שנבחר בברכתו של הרב הראשי לירושלים".

"ברור גם לעסקני הציבור החרדי", הוסיפה משה במתקפה, "שהרב אלי יידע לתת מענה הולם לציבור החרדי בירושלים. מוטב שחברי הסיעות החרדיות יפסיקו עם העסקנות המיותרת ויפה שעה אחת קודם".

עוד אמרה משה: "מבינה שקשה לשחרר את המונופול על המועצה הדתית בעיר אבל ברוך ה' מינוי מקצועי וראוי ביותר לירושלים".

בתוך כך, במענה לפרסום ב'בחדרי חרדים' הכחישו הבוקר מלשכתו של השר לשירותי דת מתן כהנא את הטענות כי המינוי נעשה ללא תיאום עם ראש הרשות המקומית, ומסרו כי "בניגוד לנטען בכתבה, השר כהנא קיים התייעצות עם ראש העיר ירושלים בטרם המינוי כפי שמתחייב".

בלשכת ראש עיריית ירושלים משה ליאון מיהרו להגיב לשר כהנא, ומסרו כי בניגוד להודעת לשכתו, "השר כהנא התקשר להודיע על כך לרה"ע יום לפני המינוי. ראש העיר התנגד והודיע לשר שהמינוי הוא בניגוד לדעתו והוא מבקש לדחות אותו. השר סירב ואמר שהמינוי חלוט".

עוד נמסר מלשכתו של ליאון, כי "לא הייתה שום הבנה כאמור. ראש העיר סבור שמאחר והעירייה משלמת כשישים אחוז מסך תקציב המועצה הדתית, באחריותה למנות איש מקצוע מהשורה הראשונה שיידע להגדיל את הפעילות ואת התקציב״. לטענתם, "רה"ע ביקש מהשר להגיע למועמד מוסכם. השר סירב".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מנסים להפוך את המועצה הדתית ל"מטעם"  

  דובי

  • ןמה החרדים עושים איפה שהם יושבים 

   גובים

 2. החרדים שחכו שהם כבר לא יטשבים על השיבר והברז של התקציבים וההחלטות .. צריך יום יום להזכיר להם את זה שהם באופוזיציה ויהיו באופוזיציה עוד שנים רבות וארוכות  (ל”ת)


  • אפשר לחשוב שהדתיים לא יודעים לנהל את המועצה הדתית אלה רק החרדים יודעים לנהל הכל .. צריך לקחת מהם את כל הסמכויות והכוח ולהעביר אותו לכיפות הסרוגות  (ל”ת)


  • מה אתה בכלל מגיב לך לגלוש באתר כיפה וסרוגים (ל”ת)

   שלמה

  • אדיוט. (ל”ת)


  • לידיעתך ראש המועצה היוצא עם כיפה סרוגה אמנם שחורה. והוא התמנה לועדה קרואה ולא יור מועצה במינוי פוליטי. (ל”ת)


  • אתה אפילו לא יודע איך כותבים שכחו, אבל מגיב, לך תלמד קודם ליבה, מישיבה בדיסקוטק לא לומדים כלום, לכל היותר תוכל להיות ראש ממשלה (ל”ת)

   יואל

  • המגיב פה לא יודע להבדיל בין אלה לאלה אבל מגיב 

   יואל

 3. לחרדים רוב עצום מול המזרחיסטים בירושלים למה הם רוצים לגנוב את התפקיד בניגוד לצדק ?  (ל”ת)

  שלמה

 4. כהנא  

  יצחק

 5. הרב אלי בן דהן הוא אחלה, אבל תכלס משה ליאון הוא ראש העיר הוא אמור להחליט .  (ל”ת)


 6. מועצה דתית ירושלים  

  מועצה דתית ירושלים

 7. כהנא מתנהל בצורה מנוולת - מלא ג'ובים לחבורה מאוד מסויימת... אם זה היה ליצמן/דרעי/ביבי היו עוצרים את זה או היועמ"ש או בג"צ.... חבל שהמושחתים שולטים עלינו...  

  אריק

;