1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מקומי

שבעה שרי שיכון בדימוס במכתב לשרה שקד: "אשרי את הרחבת טלזסטון"

מה המשותף בין נתן שרנסקי, הרב יצחק לוי, יעקב ליצמן, אריאל אטיאס, אפי איתם, יואב גלנט ואורי אריאל? כולם כיהנו כשרי השיכון בעברם. מי שהצליח לכנס אותם תחת אותה קורת גג הוא ראש מועצת טלזסטון יצחק רביץ שהחתים אותם על מכתב נחרץ לשרה שקד בבקשה לאשר את הרחבת היישוב. תקדים היסטורי

ארי קלמןב' אדר תשפ"ב 03/02/2022 14:10

לראשונה בפוליטיקה הישראלית בנייה בטלז-סטון בנייה בטלז-סטון צילום: Nati Shohat/FLASH90

מכתב לא שגרתי נחת על שולחנה של שרת הפנים שקד. על המכתב חתומים לא פחות משבעה שרי שיכון בדימוס, מכלל קצוות הקשת הישראלית. במכתב הם מביעים את דעתם המקצועית שיש לאשר את הרחבת היישוב קרית יערים, זאת בניגוד להמלצת הוועדה הגיאוגרפית. "מדובר בצורך קיומי בסיסי עבור קריית יערים ואי אפשר להתעלם ממנו" כותבים השרים לשעבר.

כזכור, הוועדה הגאוגרפית במשרד הפנים החליטה להמליץ לשרה שקד שלא להרחיב את קריית יערים, בשעה שלאבו גוש הסמוכה אושרה ההרחבה לאותו תא שטח גיאוגרפי. ראש מועצת קריית יערים יצחק רביץ מנהל בימים אלו מאבק נגד המלצות הוועדה ולשם כך הוא מגייס את כל מי שרק אפשר.

השבוע הצליח רביץ לקשור את הקצוות והחתים שבעה שרי שיכון לשעבר על מכתב פנייה מיוחד לשרה שקד בקריאה להעביר את השטחים או חלקם לקריית יערים. זהו אירוע חסר תקדים בפוליטיקה הישראלית.

שרי השיכון לשעבר שצירפו את תמיכתם במאבק קריית יערים וחתומים על המכתב הם: הרב יצחק לוי, נתן שרנסקי, אפי איתם, אריאל אטיאס, אורי אריאל, ח"כ יואב גלנט וח"כ יעקב ליצמן. השרים חתומים לפי סדר כהונתם. מדובר בשרים שכיהנו החל משנת 99', אז נכתבה לראשונה תכנית אב להרחבת היישוב.

במכתב מציינים שרי השיכון לשעבר כי בשנת 1999 מנה היישוב קריית יערים-טלזסטון כ-2,350 איש עם קצב גידול גבוה שבעקבותיו משרד השיכון החל לבחון אפשרויות עתידיות להרחבת היישוב. לשם כך הוכנה תכנית אב לפיתוח קריית יערים עם התייחסות פרטנית לכל ההיבטים המקצועיים כמו דמוגרפיה, חברה, כלכלה, תחבורה, יועצי נוף, יועצי פרוגרמה, תשתיות, איכות סביבה ועוד.

מסקנות הדו"ח כפי שנכתב במכתב לשרה שקד הן: "יש להעביר לקריית יערים את שטחים 9, 10, 13. הדו"ח המקיף והממצה נתן מענה לכל השאלות והדיונים בעקבות תמ"א 35, ולכל החששות שעלו במשך השנים".

בשל העובדה שהיום היישוב מונה מעל 7,300 איש, גידול של מעל 300 אחוזים, מציינים במכתב שרי השיכון לשעבר כי הנחיצות להרחבת היישוב שהייתה תקפה כבר לשנת 1999 הופכת לקריטית יותר בחצי שנה האחרונה, וכי חשוב לתת עדיפות עליונה לרציפות התכנונית והמקצועית.

"התעלמות הדרג הממשלתי מהחלטות מקצועיות שאושרו לפני שני עשורים מחריבה את האסטרטגיה ארוכת הטווח שעומדת בבסיס התוכנית לפיתוח ההתיישבות" נכתב במכתב.

את המכתב מסיימים שרי השיכון לשעבר בקריאה לשרה שקד לאשר את העברת השטחים או את חלקם לקריית יערים: "עבור היישוב מדובר בצורך קיומי בסיסי שאי אפשר להתעלם ממנו".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עמלקים בממשלת החולירע  


  2. בושה, זכויות של חרדים נרמסות אבל תרפט התנועות שדואגות כביכול לזכויות האזרח לא שומעים ולא רואים  

    צבי

;