תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"ב אדר א' התשפ"ד
02.03.2024
גילוי דעת מסעיר

גאב"ד בד"צ ב"ב הגר"ש רוזנברג: מקום ציבורי חייב ביטוח

גאב"ד בד"צ "בני ברק" הגר"ש רוזנברג בהכוונה הלכתית: על מקום ציבורי מוטלת החובה להחזיק בביטוח למקרה של נזק הנגרם לאחרים בשטחו. בגילוי הדעת המסעיר את עולם ההלכה ציין הגאב"ד כי ניתן יהיה לפרסם ברבים שמו של מקום שאינו מבוטח למען ידע הציבור את המצב לאשורו

גאב"ד בד"צ ב"ב הגר"ש רוזנברג: מקום ציבורי חייב ביטוח
הגאון רבי שריאל רוזנברג צילום: שוקי לרר

בתקופה האחרונה נחשף גאב"ד בד"צ בני ברק הגר"ש רוזנברג אל נושא הביטוח במקומות ציבוריים בבעלות פרטית כגון אולמות שמחה, מוסדות חינוך ואף חנויות ומתחמים אחרים בהם שוהים קהל רב ועלולים להתרחש בהם חלילה מקרי פגיעה ופציעה וכפי שראינו רק לאחרונה בפציעתם של משתתפים בחתונה בבני ברק וחתן שנפגע קשות בעת שמחתו במודיעין.

באחרונה אף עלה למעונו עו"ד נתנאל רוט ששטח בפני הגאב"ד את ההתמודדות המשפטית והאחריות על פי חוק החלה על בעלי האולם במקרים כאלו ודומים להם, בכולם קיימת משמעות גדולה לעובדת קיומו של ביטוח מקיף על המקום, אז מחובתו לפצות את הנפגעים ככל ויש לבעל המקום ממד של רשלנות מצידו שהובילה למקרה.

הגאב"ד שקל את הדברים במאזני הצדק על פי הלכה והכריע על סמך הדברים ששמע כי ראוי לבעלי אולמות וכל אחראי על מקום ציבורי, לרכוש ביטוח שיכסה את נזקי הנפגעים בעתיד במקום שתחת אחריותו וכפי שמקובל, זאת כדי שלא להיות חלילה חב לאחרינא וכמובן שיש בדבר תועלת אישית לבעל המקום שלא יצטרך להתמודד עם תביעות שבהיעדר ביטוח יופנו ישירות אליו.

הגאב"ד אף הוסיף כי במקרים של התמודדות נפגעים מול מקומות ללא ביטוח אם בעלי המקום אינם מוכנים לקחת על עצמם אחריות ניתן לפרסם לציבור כי במקום זה אין ביטוח, והציבור ישקול אם כדי לעשות אירועים במקום זה.

הרב שריאל רוזנברג ביטוח

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד