1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הרוסים מבטיחים פיצוי כספי תמורת קבלת אזרחות רוסית

הרוסים מבטיחים פיצוי על בתים שנהרסו במריופול בניסיון לשכנע את התושבים לשתף פעולה. הפולשים הרוסים מבטיחים לשלם פיצויים ברובלים רק לאותם אוקראינים שיסכימו לקבל מסמכי זיהוי שיונפקו על ידם. לאחר מכן הם ייאלצו לוותר על אזרחותם האוקראינית

יענקי פרבר, י"ח ניסן תשפ"ב 19/04/2022 13:03

ניצול ציני של המצב מלחמת אוקראינה רוסיה מלחמת אוקראינה רוסיה צילום: צבא אוקראינה

המרכז למניעת דיסאינפורמציה במועצה לביטחון לאומי ולהגנה של אוקראינה מזהיר מפני מניפולציה נוספת של "הכובשים במריופול". המרכז מזהיר את התושבים כי "פולשים משכנעים אנשים מקומיים לשתף פעולה, ומבטיחים לשלם פיצויים על דיור שנהרס ברובלים".

עוד נאמר מטעם המרכז: "לאנשים מונפקים מסמכים, איתם הם יכולים להגיש בקשה לפיצוי על בתיהם שנהרסו, התורים עצומים, אלפים עומדים בתור להירשם, כך דיווחו כלי תקשורת שמפרסמים תעמולה רוסית". לטענת המרכז, הדיווח הנ"ל שקרי, בתמונות נראים לא יותר מ-20 איש ליד חדר עם סמלי הכובש.

המרכז למניעת דיסאינפורמצי דיווח, כי הרוסים מבטיחים פיצוי על בתים שנהרסו במריופול בניסיון לשכנע את התושבים לשתף פעולה. לפי המרכז, הפולשים הרוסים מבטיחים לשלם פיצויים ברובלים רק לאותם אוקראינים שיסכימו לקבל מסמכי זיהוי, שיונפקו על ידם. לאחר מכן הם ייאלצו לוותר על אזרחותם האוקראינית, התוכנית דומה למה שעשתה רוסיה במחוזות לוהנסק ודונייצק לאחר כיבוש חצי האי קרים ב-2014.

המרכז קרא לתושבים "לא לשתף פעולה עם הכובשים", עוד נאמר, כי "הפיצוי. משולם רק למי שמקבל מסמכים מזויפים מהפולשים, השלב הבא יהיה ויתור כפוי על אזרחות אוקראינית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;