1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

עימות בין המשטרה למארגני צעדת הדגלים: "הצגה מעוותת"

פעילי ימין ביקשו לקיים צעדת דגלים בירושלים בעקבות המהומות שהיו לפני כמה ימים, וטוענים שהמשטרה מסרבת לאשר אותה: "לא יכולנו לדעת שיהיו פיגועים ושהעיר העתיקה תהיה שוממה בימי חול המועד שהם ימי השיא שלה". במשטרה תוקפים: "הצגת הדברים באופן אחר מעוותת וחוטאת לאמת"

מאיר שלם, י"ח ניסן תשפ"ב 19/04/2022 12:15

"שכחתם את תפקידכם" מצעד הדגלים מצעד הדגלים צילום: Nati Shohat / Flash90.

מארגני צעדת הדגלים והמשטרה מתעמתים ומחליפים קרבות גרסאות לגבי האם ניתן אישור מצד המשטרה לקיום הצעדה מחר (רביעי).

אמש הודיעו נוער העיר העתיקה ופעילי ארגונים נוספים, כי ביקשו ממשטרת ירושלים לאפשר להם לקיים צעדת דגלים מסביב לחומות העיר העתיקה בירושלים, בין היתר ביקשו הפעילים לקיים את המצעד גם במקום שבו יודו אבנים לעבר אוטובוסי אגד בראשית השבוע וגרמו לפציעתם של חלק מהנוסעים והנהגים.

מארגני הצעדה טוענים שהמשטרה לא מסרבת לאבטח את הצעדה,"המשטרה בעצם מכריזה לאזרחי ישראל, שאין בטחון בעיר העתיקה בחג הפסח הזה אמירה מדאיגה מאוד בטחונית ומורלית".

ועל מסלול הצעדה אמור המארגנים כי: מסלול הצעדה הוא בדרכו של כביש מספר 1 מקום שכל יהודי צריך להרגיש בו בטוח בכל יום בשנה. משטרת ישראל, שכחתם את תפקידכם, אנחנו נצעד, אתם תאבטחו".

במחוז ירושלים במשטרה הגיבו, ומסרו: "בעקבות בקשה שהתקבלה במשטרה אתמול לקיום תהלוכה סביב העיר העתיקה בירושלים בהתראה קצרה, אמש זומן המארגן לשיחה בראשות ק׳ אג״מ מחוז ירושלים, במטרה לבחון את הבקשה ובניסיון לקבוע מועד חלופי ומתווה מוסכם שיאפשר את קיום התהלוכה".

"לצערנו מגיש הבקשה או מי מטעמו כבר פרסם אודות האירוע בציבור עוד בטרם אושרה בקשתו על ידי המשטרה, על אף שהיא טעונה באישור משטרה על פי חוק", אומרים במשטרה."במהלך הפגישה שהתקיימה בוצע ניסיון לבחון מתווה ומועד חלופי והובהר למארגן כי משטרת ישראל תפעל למימוש חופש הביטוי והמחאה כחוק, תוך שמירת שלומם ובטחונם של המשתתפים בתהלוכה וכלל הציבור".

"נציין כי מאחר ומארגן ומגיש הבקשה ביקש לבחון את הדברים, בשלב זה טרם ניתן אישור לקיום התהלוכה במתווה המבוקש. הצגת הדברים באופן אחר מעוותת וחוטאת לאמת. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכל אדם, תוך מחויבות להמשיך לפעול לשמירת שלומם ובטחונם של המוחים והציבור כולו" תקפו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תפקידה של המשטרה  

    אוביקטיבי

  2. אין שלטון, אין משטרה. רק משטרת ערבים יש פה.  


;