1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

דרמה: אורחי המלון מסתגרים; כבאים הוזעקו

ערבוב מסוכן של חומרים מסוכנים הביא לפציעתו של עובד הבריכה במלון יו ספלאש באילת ולפינוי כל אורחי המלון לשטחים סטריליים, שבעה צוותי כיבוי פועל בשעה זו לשאוב את החומר המסוכן ולמנוע פגיעות נוספות, מפקד תחנת אילת הגיע לפקד מקרוב על האירוע בשל הנזק העצום שעלול להיגרם

חזקי ניימן, י"ח ניסן תשפ"ב 19/04/2022 11:54

פוטנציאל גדול לנפגעים רבים הכבאים בחליפות המגן שואבים את החומרים המסוכנים הכבאים בחליפות המגן שואבים את החומרים המסוכנים צילום: דוברות כבאות והצלה

הבוקר (שלישי) בשעה 09:45, עובד במלון יו ספלאש באילת ערבב חומרים מסוכנים בחדר המכונות של הבריכה. ערבוב החומרים יצר ראקציה שכתוצאה ממנה נפגע העובד וחומר מסוכן החל להתפשט בקומה התפעולית של המלון.

חמישה צוותי כיבוי עם רכבים יעודיים לטיפול באירוע חומרים מסוכנים. הגיעו למקום ולוחמי האש, כשהם ממוגנים בחליפות מיוחדות לטיפול בחומרים מסוכנים, נמצאים במוקד האירוע, מנטרים את ריכוזי החומר המסוכן, תוחמים את התפשטות הגז ונמצאים בשלב מתקדם של שאיבת החומרים.

נופשי המלון והעובדים פונו מהאזורים הציבוריים והונחו להסתגר בחדרים או במרחבים שנבדקו על ידי כוחות הכיבוי ונמצאו נקיים מריכוזים של חומר מסוכן.

אירוע מסוג זה הוא בעל פוטנציאל גדול מאוד לנפגעים רבים, אומרים לנו בכבאות והצלה ומכיוון שכך, כבר בשלב מוקדם של האירוע הגיע מפקד תחנת אילת, תת-טפסר יהודה קסנטיני, לפקד על האירוע ולנהל את כוחות הכיבוי. כמו כן, 2 צוותים נוספים הוקפצו לתחנה לכוננות על אירוע חירום נוסף, היכול לפרוץ במקביל ובמקום האירוע פועלים כרגע 7 צוותי כיבוי.

הכבאים בחליפות המגן שואבים את החומרים המסוכנים אירוע חומ"ס במלון יו ספלאש צילום: דוברות כב"ה אילת

הכבאים בחליפות המגן שואבים את החומרים המסוכנים אירוע חומ"ס במלון יו ספלאש צילום: דוברות כב"ה אילת

הכבאים בחליפות המגן שואבים את החומרים המסוכנים אירוע חומ"ס במלון יו ספלאש צילום: דוברות כב"ה אילת

 

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו לוואטסאפ 0534419008 או למייל [email protected]
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרב נדל זללה"ה מקרית ספר הלך מזה לפני 10 שנים  

    נאדל

  2. אירוע חומוס... ממש אירוע מסוכן  (ל”ת)


  3. או במילים אחרות - אירוע פצפון שנופח מעבר לכל פרופורציה  


;