1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נדחתה בקשת שיקלי לזמן את בנט ושקד כ"עדים" להכרזתו כפורש

ועדת הכנסת דחתה היום את בקשת חבר הכנסת עמיחי שיקלי  לזמן את ראש הממשלה, נפתלי בנט, ואת שרת הפנים, איילת שקד, כ"עדים" לדיון הקרוב על הכרזתו כפורש. זאת לאחר שטענו כי "הוועדה אינה בית המשפט"

חזקי ניימן, י"ח ניסן תשפ"ב 19/04/2022 22:42

"כאן זה לא בית משפט" נפתלי בנט/עמיחי שיקלי נפתלי בנט/עמיחי שיקלי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ איתן גינזבורג, סרב לבקשת ח"כ עמיחי שיקלי לזמן את ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת הפנים איילת שקד לדיון על הכרזתו כפורש בשבוע הבא. במכתב שנשלח לח"כ שיקלי נכתב כי אין אפשרות לזמן את השניים כעדים מכיוון ש"הוועדה לא מתנהלת כבית משפט".

גינזבורג כתב לשיקלי: "בכוונתי לנהל את הישיבה באופן שיאפשר לחה"כ שיקלי זכות טיעון, כעולה מהוראות החוק והתקנון וכנדרש מנסיבות העניין, תוך הקפדה על קיום דיון ענייני ומסודר, בהתאם למקובל בוועדת הכנסת בעניינים אלה".

"יחד עם זאת, הוועדה אינה מתנהלת כבית משפט והיא אינה מזמנת שרים וחברי כנסת (או כל אדם אחר) לשמש כ'עדים' על מנת להוכיח טיעונים הנשמעים בדיון, ולא מתקיימות בה 'חקירות'" הבהיר גינזבורג. "כמו כן, ובהתבסס על ניסיון העבר, איני מוצא כל צורך בקביעת ימי דיונים נוספים, ואבקשכם כבר כעת להכין את טיעוניכם כך שישמעו בישיבה אחת, אשר יכול כי תהיה ארוכה".

שיקלי העביר בקשה לוועדת הכנסת לדחיית הדיון על הכרזתו כפורש. במכתב שהועבר מטעמו לחבר הכנסת ניר אורבך, תקף שיקלי את בנט: "איננו מלך או סולטן, וחרף רצונו לפגוע ולהרע, אין בכך כדי לבטל זכויות יסוד, ובכלל זה את כללי הצדק הטבעי האוגדים בתוכם גם את זכות הטיעון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סה"כ שיקלי רוצה לזמן את היוזם של הדיון מה קרה  (ל”ת)


  • אין חיה כזו 

   חוויאר

 2. בנט=שקרן, רמאי, בוגד, נוכל, רשע, אכזר בדיוק כמו כל גוי  


 3. מבנטט את העם  

  ימינה

 4. טירון  

  חוויאר

 5. שיקלי יכול לטעון עד מחר שלא הוא הפורש אלא בנט וח"כי ימינה.  

  מוטי

;