תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ב אדר א' התשפ"ד
21.02.2024
רשת גדולה מ-6 מוקדים

כך נתפסו החשודים ששינעו פסולת ביתית בערי ישראל

עשרות אלפי טונות של פסולת מוטמנת בניגוד לחוק, מרמה והלבנת הון: כוחות משטרה יצאו לפעולה רחבת היקף מול אתר הטמנת פסולת לא חוקית בבקעת הירדן בו התנהלה על פי החשד מערכת הטמנת פסולת פיראטית מאורגנת; בפעילות נעצרו ונחקרו 4 חשודים, 6 כלים ששימשו לביצוע העבירות נתפסו; נחקרות עבירות הלבנת הון, זיוף ושימוש במסמכים מזויפים

כך נתפסו החשודים ששינעו פסולת ביתית בערי ישראל
שינוע הפסולת צילום: המשרד להגנת הסביבה

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף ושוטרי מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל, יצאו היום (ראשון) לפעולת אכיפה רחבת היקף בשישה אתרים במקביל, בין היתר באתר הטמנת פסולת לא חוקי וחריג בגודלו בחוות יריחו.

על פי החשד, החשודים הפעילו אתרי הטמנה פיראטיים שקלטו פסולת ממקורות שונים ברחבי הארץ. בפעילות נעצרו ונחקרו 4 חשודים בחשד לעבירות הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, זיוף ושימוש במסמכים מזויפים.

כמו כן, במהלך הפעילות נתפסו 6 כלים ששימשו לביצוע העבירות הסביבתיות, בהם 4 שופלים, באגר ומשאית פולטריילר, וההטמנה הלא חוקית הופסקה לאלתר.

לאחר שהוחלט על הפיכת החקירה הסמויה לגלויה, פשטו הכוחות על שישה אתרים, בהם גם אתר חירייה, שעל פי החשד קשורים לפעילות הלא חוקית, ובמקביל למעצר וחקירת החשודים נתפסו חומרי חקירה נוספים.

על פי המשרד להגנת הסביבה, מטרת הפעילות היא הפסקה מיידית של שינוע והטמנת הפסולת הלא חוקית, שפגעה בסביבה, וכן תפיסת הכלים המעורבים בפעילות, לצד מעצר וחקירת החשודים בעבירות המיוחסות להם. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בתיק חקירה פלילית נגד החשודים.

בחודשים האחרונים, ניהלה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה חקירה מול החשודים, שהחלה במעקב אחר חשד לפעילות בלתי חוקית של העברת פסולת ביתית, מתחנת המעבר של עיריית אום אל פאחם אל השטחים. נמצא, כי המשאיות מובילות פסולת, מתחנת המעבר א.א. פחם אל חוות יריחו-גד"ש נערן, הנמצאת בבקעה צפונית לישוב נעמ"ה ודרומית לישוב עוג'ה, ומוטמנת במקום באופן בלתי חוקי. מבדיקות לאיתור מקור הפסולת, עלה החשד כי הפסולת מגיעה בעיקרה מתחנת מעבר דנו (חיפה), מאתר חירייה ומתחנת המעבר באום אל פאחם.

אתר פסולת הלבנת הון המשרד להגנת הסביבה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד