תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"ג אדר א' התשפ"ד
03.03.2024
חוסר ודאות גדול

בעלי העסקים בישראל עונים: איך נפגעתם מהמלחמה באוקראינה?

השפעת המלחמה באוקראינה על העסקים בישראל: כ-32% מהעסקים הושפעו לרעה במידה כלשהי. כמו"כ, ניכר שיש חוסר ודאות גדול לגבי הפגיעה האפשרית בפעילות הכלכלית העתידית בגלל המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. אלה הנתונים

בעלי העסקים בישראל עונים: איך נפגעתם מהמלחמה באוקראינה?
קניון בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השפעת המלחמה באוקראינה על העסקים בישראל: כ-9% מהעסקים בתעשייה ציינו שהמלחמה בין רוסיה לאוקראינה פגעה במידה רבה בפעילותם הכלכלית. עסקים אלו משתייכים בעיקר לענפי ייצור מזון וייצור מוצרי מתכת. כך עולה מנתונים שפרסמה היום (ראשון) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מהנתונים עולה גם כי כ-32% מהעסקים באוכלוסיית הסקר הושפעו לרעה במידה כלשהי ("במידה מועטה" עד "במידה רבה מאוד") מהמצב המלחמתי שהחל באירופה במהלך חודש פברואר. הפגיעה בפעילות הכלכלית גבוהה יותר בעסקים קטנים (שבהם עד 100 מועסקים) לעומת עסקים גדולים (שבהם יותר מ-250 מועסקים).

פגיעה בפעילות הכלכלית העתידית

על פי סקר הלמ"ס, ניכר שיש חוסר ודאות גדול לגבי הפגיעה האפשרית בפעילות הכלכלית העתידית בגלל המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. כ-23% מהעסקים באוכלוסיית הסקר ציינו שהפגיעה בפעילות העתידית אינה ידועה. בענפי התעשייה המושפעים בחלקם ישירות ממצב זה (בגלל השימוש בסחורות המיובאות ממדינות אלו), כ-34% מהעסקים ציינו שבשלב זה הפגיעה בפעילות העתידית אינה ידועה.

השפעת המלחמה על מחירי חומרי הגלם

כ-29% מסך העסקים באוכלוסיית הסקר דיווחו שבעקבות המלחמה עלו המחירים של חומרי הגלם שבהם משתמשת חברתם במידה רבה או במידה רבה מאוד.

בענפי התעשייה הבינוי והמלונאות יותר מ-37% מהעסקים ציינו שבעקבות המלחמה עלו המחירים של חומרי הגלם שבהם משתמשת חברתם במידה רבה או במידה רבה מאוד.

גם בנושא זה ניכר שעסקים קטנים ובינוניים נפגעו יותר מעסקים גדולים.

יותר מ-35% מהעסקים בענף התעשייה ציינו שעליית המחירים של המתכת והאלומיניום השפיעה באופן החמור ביותר על הפעילות הכלכלית של חברתם.

 

 

 

המשק הישראלי מלחמת אוקראינה רוסיה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד