1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

אייכלר מפצל את הגוש החרדי ומביע תמיכה בבלוך לקדנציה נוספת

במהלך ביקור בעיר בית שמש עשה ח"כ אייכלר צעד מפתיע והודיע כי הוא תומך בבחירתה של בלוך לקדנציה נוספת כראשת העיר. דבריו של אייכלר בניגוד לאינטרס של חלקים גדולים בציבור החרדי שרוצים להפוך את השליטה בעירייה לחרדית

ארי קלמןז' אייר תשפ"ב 08/05/2022 17:31

הבחירות נפתחו אייכלר בבית שמש אייכלר בבית שמש צילום: באדיבות המצלם

שנה לבחירות המוניציפליות ונראה כי עד כה מוסכם על כולם כי ראשות העיר בית שמש התפספסה לחרדים בגלל חילוקי דעות הפנימיים וכי יש לעשות מאמץ להחזיר את ראשות העיר לידיים חרדים, אלא שעוד בטרם הדיונים וההצעות, יש מי שממהר לפצל את הכוח החרדי בתמיכה בראשת העיר הנוכחית.

תזכורת קצרה: למרות שמועמדותו של משה אבוטבול לקדנציה שלישית הייתה מובטחת, באופן מתוכנן או לא, פוצל הקול החרדי בעיר והביא לזכייתה של עליזה בלוך, מועמדת שאינה חרדית לתפקיד ראשת העיר.

בתקופה האחרונה כבר החלו הדיונים השקטים על חזרת הנהגת העיר לידיים חרדים, ובדגל התורה ביקשו למנות נציג מטעמם והחלו בשיח שקט מול שאר המפלגות שהיה ברור כי בסוף הדבר ייכלל בדיל כלל ארצי שייסגר סמוך ונראה למועד הבחירות.

היום (ראשון) הגיע נציג חסידות בעלזא, חבר הכנסת ישראל אייכלר לעיר בית שמש וסייר יחד עם ראשת העיר בלוך במקודים שונים, תוך שהוא לא חוסך שבחים על ניהול העיר. דבריו של אייכלר באים שבועות אחדים אחרי שהחרדים חזרו לקואליציה בעקבות טענות קשות על ניהול העיר.

אייכלר הביע תמיכה פומבית בקדנציה נוספת לראשות העיר: "עשית בעיר הפיכה מחשבתית. למרות החששות משני הצדדים לאחר הבחירות והשיח של מאבקי כוחות בין אוכלוסיות שונות. לימדת את התושבים שהשכן אינו אויב אלא שכן טוב. אפשר לגור בעיר אחת אוכלוסיות שונות אלו מאלו. איש את רעהו יעזורו", אמר.

"אתה יכול להקליט את זה", פנה אייכלר לאחד מהעוזרים בלשכת ראש העיר והביע בה תמיכה פומבית, ראשונה עוד בטרם החלו הבחירות. "מאחל לך שבקדנציה הבאה תמשיכי לכהן בתפקיד ראש עיריית בית שמש ולהשלים את מה שהתחלת", כך אייכלר.

אין ספק שההודעה של אייכלר תוביל לזעם מצד השותפים החרדים ושמא אף חלק מהתושבים שירצו לראות תמיכה חרדים מאוחדת במועמד מוסכם. הערכה כי הודעת אייכלר תעורר זעם בקרב השותפים החרדים. 'בחדרי חרדים' ימשיך ויעקוב.

אל מול הטענות הללו הסבירו באגודת ישראל: "כמו שבירושלים דגל וש"ס תמכו במועמד שאינו חרדי על פני יוסי דייטש והביאו לפיצול הגוש, כך לנו מותר לתמוך בכל מועמד ושלא יטיפו לנו מוסר", כך בכיר באוגדת ישראל.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אינטרסנטים  

  ביתשמשניק

 2. טיפש  

  [email protected]

 3. מה שקשור לבעלזא מעניין לא בעלזא שיישרף! כנראה זה החינוך שקיבל.  (ל”ת)

  ט

  • יוסי דייטש  

   ירושלמי

  • 6/3 (ל”ת)

   פשוט למדו זאת ע''פ הקרא מאויבי תחכמוני!!!!

  • לכל הטיפשים שמשווים זאת ליוסי דייטש שלא היה לו סיכוי להבחר (ל”ת)

   לא שוכח

  • חחח,,,,הקדים אותי, ד"ש מליאון של בעל המזבלה שניצח את החסיד שבלעדי בוודאות היה מנצח (ל”ת)

   יענקי קייניבסקי

 4. אייכלר תמיד אויבערחכם, מבין יותר טוב מכולם,  (ל”ת)

  חיים

 5. רק לא בלאך!  (ל”ת)

  משה שפיליו

 6. כוח האחדות !!!  

  אחד חכם הדורש טוב לעמו

  • לא יהיה אחדות כל עוד הדורסנים הגורים מנהלים את העולם החרדי  (ל”ת)

   אבי

 7. כל הכבוד  (ל”ת)


 8. הלםםםם  


 9. נו נו זה גם בתמיכת וגישור יש עתיד ונציגם הדתי?  (ל”ת)


 10. עושה עבודה טובה  


 11. חסיד או מתנגד?  


 12. בית שמש בדרך להפוך לאיראן. שיהיה בהצלחה.  (ל”ת)


 13. עלוב ומנותק ממה שקורה בעיר גם החסידים שלו סובלים רק רצה להוציא לדגל את הענים ולהרגיש גדול  (ל”ת)


 14. בבחירות בעלזא ינהגו כרגיל באחריות ויתמכו בשמעון גולדברג לראשות העיר [בתקוה שש"ס ודגל לא יחליטו להתמודד ולפצל את הקולות החרדים לטובת בלוך]  

  אל תפלו לבור

 15. הגב בלוך גילתה מנהיגות כראש עיר  

  חזקיהו

;