1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

פניה לפתוח בהליך נגד מנכ"ל הרכבת בשל דבריו נגד החרדים

בעקבות דבריו החמורים של מנכ"ל הרכבת על המגזר החרדי, פנייה דחופה לנציבות שירות המדינה לפתוח בהליך משמעתי נגדו | ארגון 'אמת ליעקב' העומד מאחורי המכתב: "נדרוש לבחון מיצוי של הדין המשמעתי. מדובר בשיח מנוכר ומתנשא, שהשפיל, ביזה ופגע בציבור שלם"

ישראל לפקוביץט"ז אייר תשפ"ב 17/05/2022 20:30

"שימו בנות על הפס" חרדים ברכבת. אילוסטרציה חרדים ברכבת. אילוסטרציה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

סערת דבריו של מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, בלילה שלפני מסע הלווייתו של מרן הרב חיים קנייבסקי זצ"ל, כאשר התבטא "מה מרחיק את הדוסים האלה מהמסילות? שתי בנות אמיצות שילכו על הקו הצהוב הלוך וחזור, ותאמינו לי כולם יעמדו ככה", מוסיפה לחולל גלים. מכתב חריף שנשלח היום (שלישי) לנציבות שירות המדינה, מבקש לבחון פתיחה בהליך משמעתי נגד המנכ"ל.

המכתב, שנשלח על ידי עוה"ד מאיר אברהם ויגל דוד, ממשרד ד"ר י. וינרוט ושות' בשם ארגון 'אמת ליעקב', העוסק בין השאר במאבק לטיהור השיח הציבורי מפני ביטויים פוגעניים כנגד בני המגזר החרדי, פותח בציטוט דבריו המלאים של מנכ"ל הרכבת נגד הציבור החרדי, ומפרט את המשפטים המזלזלים והפוגעניים שיצאו מפי המנכ"ל.

"לצד הכינוי הבלתי הולם דוסים, בחינה של האמירה לגופה מלמדת על ניסיון לתאר את אותם 'דוסים', כלשון המנכ"ל, כחבורה פרימיטיבית של יצורים דגנרטים ש"כריזה" ברמקולים שתכליתה להזהיר אותם להתרחק מפסי הרכבת לשמירה על ביטחונם שלהם – לא תשכנע אותם. לשיטת המנכ"ל, רק הצעד ה'יצירתי' בו נקט, שימוש בזוי ומחפיץ לכשעצמו ב"שתי בנות אמיצות שהלכו על הקו הצהוב הלוך וחזור", הוא ורק הוא שהצליח להרחיק את אותם 'דוסים' חסרי אחריות מפסי המסילה", כותבים עורכי הדין.

עוה"ד מוסיפים ומאשימים כי "מדובר בשיח מנוכר ומתנשא, שהשפיל, ביזה ופגע בציבור שלם – בני המגזר החרדי". הם תוקפים את התנהלותה של הרכבת בתגובתה האנמית על כך ש"הדברים הוצאו מהקשרם", ותוהים לפשר התנהלותה של שרת התחבורה, מרב מיכאלי, שלא גינתה את הדברים כמתבקש.

בסיום, פונים עורכי הדין אל מר גיא דוד, מנהל אגף בכיר בנציבות שירות המדינה, בבקשה לבחון את דבריו של המנכ"ל בהתאם לחוק שירות המדינה (משמעת) ובהתאם לחוזר המשמעת שפרסמה הנציבות עצמה ביום 30.10.2019 ולפיו קיימת קשת של התבטאויות המהוות עבירת משמעת, ובראשו "התבטאויות פוגעניות העלולות לעיתים אף להוות עבירה פלילית, כגון התבטאויות גזעניות או מפלות".

מארגון 'אמת ליעקב' נמסר: "חלפו הימים בהם הציבור החרדי היה למשיסה וכל אחד יכול היה להשתלח ולזלזל בו. החרדים מהווים צרכן משמעותי במיוחד של שירותי התחבורה הציבורית, וגם מן הטעם הזה בלבד, מעבר לנימוקים המהותיים, היה על המנכ"ל להישמר בכבודם של מי שאחראים לפרנסתו. אנו דורשים לבחון מיצוי של הדין המשמעתי עם המנכ"ל, למען יראו וייראו".

כזכור לאחר פרסום הדברים בתקשורת, פרסם מיכאל מייקסנר, מנכ"ל רכבת ישראל התנצלות ואמר: "הדברים שנאמרו על ידי לא היו צריכים להיאמר. טעיתי צר לי על כך ואני מתנצל. איני מחפש הסברים ותירוצים. זה כמובן לא משקף את אישיותי ואמונותיי ובוודאי לא את השירות והכבוד שאני מקפיד לתת לכל אדם בכל תפקידיי ובוודאי ברכבת", מסר מייקסנר.

עוד מסר המנכ"ל "אבדוק את עצמי פנימה איך יצאה תקלה כזו תחת ידי ואתקן להבא. אני באופן אישי נכחתי בכל משך אירוע הלוויה בתחנת בני ברק על מנת ולוודא כי כלל הנוסעים יקבלו את השירות המיטבי ויחזרו לביתם בשלום".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לתבוע את ליברמן על״לשלוח את החרדים במריצה למזבלה״  


;