1. עמוד הבית
 2. רכב ותחבורה
 3. תחבורה

החברה הודיעה לנהגים: תבדקו את האוטובוס לפני הכניסה לבני ברק

נהגי חברת דן קיבלו הודעה לפיה עליהם לבחור אוטובוס שיש עליו פרסומת שמתאימה לתושבי בני ברק כשהם נכנסים לעיר החרדית. לאחר תלונות מארגונים שונים שזעמו על כך, ההוראה בוטלה

ישראל לפקוביץי"ח אייר תשפ"ב 19/05/2022 19:56

הארגונים הובילו לביטול אוטובוס דן אוטובוס דן: אילוסטרציה

נהגי חברת דן קיבלו הבוקר (חמישי) הוראה לבחור אוטובוס שיש עליו פרסומת שמתאימה לעיר חרדית, כשהם נכנסים לבני ברק. לפי הודעת החברה, "אנו מבקשים לכבד רגשות לקוחותינו הנוסעים, ולכן חל איסור להיכנס לעיר בני ברק עם פרסומות לא צנועות, באחריותכם לבדוק את הפרסום מחוץ לאוטובוס לפני היציאה מהחניון, היה ויש פרסומת לא צנועה, יש להחליף את האוטובוס". כך דיווח אסף זגריזק באתר 'גלובס'.

לאחר פרסום הדברים, תנועות וארגונים שונים הביעו מורת-רוח מההנחיה. מארגון 'ישראל חופשית' נמסר: "מישהו בדן התבלבל וחשב שהוא קם בבוקר באיראן של משמרות המהפכה. נהגי אוטובוס הם לא משמרות צניעות, וחברת אוטובוסים לא צריכה לשתף פעולה עם מטורפים שלא מסוגלים לראות תמונות של נשים ברחוב, בטח ובטח כשהיא חברה שמספקת שירות מתקציב המדינה. חברת דן צריכה להתנצל בפני הנהגים ובפני הציבור לאלתר".

גם המרכז הרפורמי לדת ומדינה זעם על כך, מהמרכז נמסר: "מקומם, מעציב ומכעיס לראות כי חברת האוטובוסים דן מתייחסת לדמויות נשים במרחב הציבורי משל היינו בימי הביניים".

בעקבות הדיווח ב'גלובס', הודיעה החברה על ביטול ההנחיה. מחברת דן נמסר בתגובה: "אנחנו משתדלים להימנע מפגיעה ברגשות הציבור, מכל סוג".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צבועים  


 2. גם למפרסמים זה עדיף...  


 3. ואם נשים פרסומת של תפיליו או דוכן חב"ד גם אז הארגונים האלו יגיבו כך  (ל”ת)

  נועה

  • הם יגיבו אם ההנחייה תהיה תבדקו את האוטובוסים לפני שאתם נוסעים 


 4. סדום  

  סדום

 5. רשעים מרושעים עושים כפיה חילונית נכנסים לעיר חרדית ומראים לתושבים מה שהם לא רוצים לראות די לכפיה החילונית תכל'ס הם מסכנים ואומללים כי מי שמחטיא את הרבים עונשו גדול מאוד מאוד מאוד  (ל”ת)


 6. תודה  


 7. כפייה חילונית  (ל”ת)


 8. לכבוד ארגון "ישראל חופשית"  


;