1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מקומי

שרת הפנים חתמה והמועצה המקומית הפכה לעירייה

שרת הפנים איילת שקד חתמה היום על הפיכת מועצת העיר חריש לעיר חדשה בישראל מאחר ועמדה בתנאי הסף ולאור תכנית הצמיחה שלה | מספר התושבים בעיר חריש צפוי לגדול פי-2.5 בעשור הקרוב, והעיר תמנה למעלה מ-100 אלף תושבים

חזקי ניימןכ"ג אייר תשפ"ב 24/05/2022 13:21

עיר חדשה בישראל דירות בחריש דירות בחריש צילום: Flash90

שרת הפנים, איילת שקד חתמה היום (שלישי) על שינוי מעמדה המוניציפאלי של מועצה מקומית חריש לעירייה. הכרזת העיר והחתימה נערכה במסגרת ביקור שרת הפנים ומנכ"ל משרדה, יאיר הירש ונציגי המשרד בחריש ובמעמד ראש הרשות המקומית, יצחק קשת.

ההחלטה על שינוי מעמדה המוניציפלי של חריש ממועצה מקומית לעירייה התקבלה על פי הודעת המשרד לאור צמיחתה של המועצה והתכנון העתידי שאמור להביא לגידול רב יותר, בהתאם לתכנית הממשלתית לפיתוח העיר חריש באמצעות השקעות תקציביות של משרדי הממשלה השונים המובילים הן לפתרונות תחבורה, הן לחיזוק אזורי התעסוקה, חיזוק התעשייה והמשרדים וכמובן הצפי לגידול האוכלוסייה.

זהו המנדט הראשון של הוועדה הגאוגרפית הקבועה לבחינת מעמד מוניציפאלי ולבחינת מיזוג רשויות מקומיות מרצון אשר דנה בנושא, שמעה את הצדדים הנוגעים בדבר, בחנה ואף סיירה במקום והמליצה לשרת פנים, על שינוי מעמדה של הרשות לעירייה.

בין שיקוליה ניתן לציין את מאפייניה הדמוגרפיים של הרשות הן בהיקף האוכלוסייה הקיים, כאשר כיום מתגוררים ברשות כ-29,000 תושבים וב-3 שנים הקרובות צפויה אוכלוסיית הרשות לגדול לכ-60,000 תושבים לפי תחזיותיה, צמיחה גבוהה וחריגה של כ-680% באוכלוסיית הרשות בתוך חומש.
בנוסף, בעיר מתרחש פיתוח אינטנסיבי וניהול תקציבי פיתוח תוך עמידה ביעדי תכנית ההבראה, ונדרש עוד גידול בתעסוקה ובתעשייה בעיר אשר יובילו את חריש לכדי חוסן כלכלי.

שרת הפנים, איילת שקד מסרה: "כפי שהתחייבתי, הכרזתי היום על חריש כעיר ואם בישראל. חריש היא פרויקט לאומי של הקמת עיר חדשה בישראל – ההכרזה עליה כעיר היא הכרזה על הצלחת הפרויקט.

חריש היא מודל להקמת עיר יציבה בתוך עשור ולוקחת חלק משמעותי בהתמודדות עם משבר הדיור. שכונות שלמות, מערכת חינוך גדולה, מבני ציבור, פארקים וכ-29 אלף תושבים – וכל זה בשבע שנים בלבד.

ההקמה והפיתוח של חריש היו כרוכים בהתמודדות עם אתגרים ייחודיים של בניית עיר כמעט מאפס, הקמת השירותים העירוניים והכל תוך כדי קליטת עשרות אלפי תושבים חדשים – אלה אתגרים שעיר ותיקה לא נדרשת להתמודד איתם – וחריש עמדה בהם בהצלחה.

מברכת את ראש העיר החדש, ואת תושבי העיר שאנשיה גרמו לפרויקט הלאומי הזה לקום ולצמוח. הממשלה עומדת לימינה של חריש ולאחר החלטת הממשלה החשובה שעברה בעניינה אני מאמינה שחריש תהפוך להיות עיר חזקה ויציבה בזכות עצמה".

ראש עיריית חריש, יצחק קשת אמר בטקס החתימה: "היום אנחנו חוגגים נקודת ציון חשובה בהיסטוריה של העיר הצעירה שלנו. ההכרזה החשובה היום על הפיכתה של חריש לעיר היא ההכרה הרשמית בהצלחת הפרויקט הלאומי הכל-כך מיוחד הזה: הקמת עיר חדשה בישראל. המלאכה לא הסתיימה, תהליך הקמת העיר עדיין בעיצומו וחריש ממשיכה כל הזמן לצמוח ולגדול בקצב אדיר. רק לאחרונה אושרה החלטת ממשלה חדשה לעיר, בהיקף של כחצי מליארד שקל. האתגר גדול, ואנחנו שמחים על כך ששרת הפנים איילת שקד וראש הממשלה עומדים לצידנו"

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל פעם שיש משבר פוליטי, שקד מפרחיה ספין תורן  (ל”ת)


;