1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

מאחורי גבה של בן דוד: הפתרון של ליברמן לשביתה בגנים

לאחר שבהסתדרות המורים בראשות יפה בן דוד החריפו את המאבק וקיימו שביתה כללית במוסדות החינוך וגני הילדים, שר האוצר אביגדור ליברמן מצא דרך לעקוף את השביתה וביקש מראשי הרשויות לאפשר לסייעות להפעיל את הגנים במקום הגננות 

חזקי ניימןכ"ג סיון תשפ"ב 22/06/2022 13:08

בסיוע הרשויות המקומיות גן ילדים גן ילדים צילום: Yossi Aloni/Flash90

שר האוצר אביגדור ליברמן מעוניין להפעיל את גני הילדים בימים הקרובים באמצעות סייעות שימומנו על ידי הרשויות המקומיות. בכך מתכננים באוצר לעקוף את השביתה שעליה הכריזו בהסתדרות המורים, לפחות בגני הילדים כך דווח היום בחדשות 12.

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס סיכם היום (רביעי) עם נציגי הסייעות ויו"ר הסתדרות המעו"ף כי ניתן להעסיק סייעות במקום גננות עד לסוף חודש יוני, ולקבל שיפוי מהמדינה. אתמול חיים ביבס כבר הפעיל את כל גני הילדים בעירו מודיעין-מכבים-רעות, וסביר להניח שמחר רשויות נוספות יצטרפו למהלך.

הסייעות מועסקות דרך הסתדרות המעו"ף והרשויות המקומיות, כך שניתן להפעיל את גני הילדים בדרך הזו. המדינה תממן את עבודתן, לילדים יהיו מסגרות וההורים יהיו מרוצים, כמו גם הסייעות עצמן, שירוויחו קצת יותר מהמעט שהן מרוויחות בשגרה.

לטענת הסתדרות המורים, שר האוצר ליברמן לא ענה להודעות שלהם, לא הסכים להקים את הפגישות איתם ואנשיו הגיעו לא מוכנים לדיוני השכר. למעשה, בהסתדרות המורים טוענים כי האוצר אילץ אותם להשבית.

אתמול הכריזה הסתדרות המורים על שביתה כללית במערכת החינוך בכל רחבי הארץ - בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובאולפנים, זאת לאחר שלא הושגו הסכמות עם האוצר. "בקשותינו להצעה קונקרטית - נדחות שוב ושוב על ידי האוצר", אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד. הלימודים במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו כסדרם.

בהסתדרות המורים טוענים כי הם מתכוונים להמשיך בעיצומים עד שתונח הצעה קונקרטית של משרד האוצר. בהסתדרות קראו לשר האוצר אביגדור ליברמן שלא להמתין ליום ראשון - אלא להיכנס למשא ומתן רציני כבר היום.

"אנחנו מנהלים כבר חצי שנה מו"מ עם פקידי האוצר אבל טרם קיבלנו אפילו הצעה קונקרטית אחת", אמרה בן דויד אמש. "אני קוראת שוב לשר האוצר, אביגדור ליברמן, להגיע באופן אישי ולשבת עם שרת החינוך, מנכ"לית המשרד, הממונה על השכר ואיתי - כבר מחר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. סייעת עירייה  


;