1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

על השוטרים נאסר לרדוף אחרי אנשים שבורחים ברגל

משטרת שיקגו חשפה מדיניות חדשה האוסרת על השוטרים שלה לרדוף אחרי אנשים שבורחים ברגל רק בגלל שהם בורחים, או אם ביצעו עבירות קלות. המדיניות, שהוצגה מעודדת גם שוטרים "לשקול חלופות" לרדוף אחרי מישהו ש"חמוש לכאורה בנשק חם"

יענקי פרברכ"ד סיון תשפ"ב 23/06/2022 08:21

הוראה חדשה שוטרים בשיקגו: אילוסטרציה שוטרים בשיקגו: אילוסטרציה צילום: משטרת שיקגו

על פי המדיניות החדשה של משטרת שיקגו, שוטרים רשאים לרדוף אחר בן אדם, אם הם מאמינים שהוא מבצע או עומד לבצע עבירה פלילית, או עבירת תנועה חמורה שעלולה לסכן אחרים, כגון נהיגה בשכרות או מרוצי רחוב. אך המדיניות החדשה מבהירה שחלפו הימים של שוטרים רודפים אחר אנשים רק בגלל שמישהו מנסה להתרחק מהם.

האיסור על מרדף רגלי צפוי להיכנס לתוקף עד סוף הקיץ, לאחר ש-11,900 שוטרים במדים בעיר יקבלו הכשרה. המדיניות החדשה מגיעה לאחר ששני מרדפים הסתיימו כששוטרים ירו למוות באדם טולדו בן ה-13 ובאנטוני אלוורז בן ה-22 בשני מקרים נפרדים במרץ שנה שעברה.

ראש העיר לורי לייטפוט דרש מהמשטרה ליצור מדיניות ביניים לאחר הירי במרץ 2021 והתובע העליון של המחוז מתח ביקורת קשה על המשטרה על המרדף של אלווארז. הוא אמר שהוא מצפה שהכללים החדשים יהפכו את השוטרים והציבור לבטוחים יותר, כפי שקרה בערים אחרות שאימצו מדיניות דומה.

בהחלטה נאמר כי אם שוטרים מבינים שהם לא יודעים בדיוק היכן הם נמצאים, מה שהופך למצב כאוטי שבו הם רצים בסמטאות ובין בתים, עליהם לעצור. ואם הם מוצאים את עצמם לא מסוגלים לתקשר עם שוטרים אחרים, בגלל שהם הפילו את מכשירי הקשר שלהם או מסיבה אחרת, הם חייבים להפסיק את המרדף. ערים גדולות אחרות, כמו בולטימור, פילדלפיה ופורטלנד, אורגון, כבר יישמו מדיניות של איסור רדיפה רגלית דומה.

לפני חמש שנים פרסם משרד המשפטים האמריקני דו"ח חריף שאומר שיותר מדי מרדפי משטרה בעיר היו מיותרים או שהסתיימו בשוטרים שירו ​​באנשים שהם לא היו צריכים לירות בהם. ולפני שלוש שנים, שופט חתם על צו שכלל דרישה לאמץ מדיניות של הפסקת רדיפה רגלית.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. העיקר שקוראים לו  

    ההוא ההוא

;