1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

שני חולים קיבלו בהצלחה איברים חדשים של חזיר

צוות מנתחים בניו יורק, ביצע שתי השתלות מוצלחות של לב חזיר לשני חולים שנמצאים במוות מוחי קליני. בשני המקרים הלבבות התחילו לעבוד מיד ללא צורך במכונות שיסייעו להם

אלי קלייןי"ד תמוז תשפ"ב 13/07/2022 18:47

תקווה לעולם הרפואה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Pixabay

רופאים עשו פריצת דרך בתרגול של השתלת לב לאחר ששתלו בהצלחה שני לבבות חזירים מהונדסים גנטית לגופים אנושיים. צוות מנתחים באוניברסיטה בניו יורק ביצע את הניתוחים בשני חולים שהיו במוות מוחי אך עדיין נשמו באמצעות מכשיר הנשמה ב-19 ביוני וב-9 ביולי. בשני המקרים, גופו של האדם לא דחה את הלב ולבם של החזירים פעל כרגיל ללא צורך במכונות כלשהן - בניגוד לחולים קודמים שהתנסו בהשתלות דומות.

בעוד שתהליך השתלת לב מחזיר עדיין בשלביו הראשונים, מומחים מקווים שסוגים אלה של פריצות דרך יסייעו לסגור מחסור באיברים זמינים ברחבי העולם, במיוחד עבור ילדים.

"המטרה שלנו היא לשלב את השיטות הנהוגות בהשתלת לב יומיומית טיפוסית, רק עם איבר לא אנושי שיתפקד כרגיל ללא סיוע נוסף ממכשירים או תרופות שלא נבדקו", אמר ד"ר נאדר מואזמי, מנהל השתלות מאוניברסיטת ניו יורק. "אנו מבקשים לאשר שניסויים קליניים יכולים להתקדם באמצעות אספקה חדשה של איברים עם שיטות ההשתלה המנוסות והאמינות ששכללנו".

מצב החולים שנמצאים במוות מוחי, מאפשר לחוקרים לבצע ניסויים שעלולים להיות מסוכנים מדי עבור נבדק חי, אך באדם שפעולות גופו עדיין מתפקדות במידה מסוימת, אפשר לבצע את הניסוי ללא חשש.

ניסויים קודמים על אנשים חיים הובילו למוות. מוקדם יותר השנה גבר בן 57 שקיבל לב חזיר באוניברסיטת מרילנד, מת 49 ימים לאחר הניתוח לאחר שגופו דחה את האיבר החיוני.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש לציין כי ע"פ התורה ייתכן וישנה מניעה לאבר דבר אחר...  (ל”ת)


    • שתלך לעזעזל עם התורה שלך ביחד .. (ל”ת)


;