1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

סכנה בריאותית: חנקות נוספו לבשר מעובד וגרמו לסרטן המעי הגס

מכה לתעשיית הנקניקיות בצרפת, לאחר שהממשלה תומכת בנתוני ארגון הבריאות העולמי לפיו התגלו ניטראטים (חנקות) בבשר מעובד, צרפת היא אחת מהיצרניות הגדולות בעולם של נקניקים, אשר נצרכים לעתים קרובות כחטיפים או באירועי ערב יוקרתיים

אלי קלייןי"ד תמוז תשפ"ב 13/07/2022 23:53

מכה לתעשיית הנקניקיות נקניקיות כשרות. צילום: אתר טירת צבי אתר טירת צבי

רשויות הבריאות הצרפתיות אישרו קשר בין חנקות שנוספו לבשר מעובד וסרטן המעי הגס, מה שפוגע בתעשיית הנקניקיות היקרה במדינה. הגוף הלאומי לבטיחות המזון בצרפת, הודיע אמר שהמחקר שלו על נתונים שפורסמו בנושא, תומך במסקנות דומות מ-2015 שפרסם ארגון הבריאות העולמי.

הגוף האחראי Anses "ממליץ להפחית את הצריכה של מגוון החנקות והניטריטים על ידי הגבלה של צריכת מזון", נכתב בהצהרה. חנקות מתווספות למגוון מוצרי מזון כדי לשפר את חיי המדף והטעם שלהם, וכדי לעזור להעניק למוצרים את הגוון הוורוד שלהם. צרפת היא אחת מהיצרניות הגדולות בעולם של נקניקים, המכונה שרקוטרי, אשר נצרכים לעתים קרובות כחטיפים או נמצאים באירועי ערב יוקרתיים.

הממשלה הודיעה כי תשיק תוכנית פעולה לצמצום השימוש בתוספי הללו בהמשך השנה. "מדובר בהחלט בהגבלת השימוש", נאמר בהצהרה משותפת של שרי הבריאות והחקלאות. "ההפחתה חייבת להיעשות בצורה מאוזנת שתבטיח ביטחון תזונתי לצרכן".

אזהרת WHO משנת 2015 עוררה כותרות ברחבי העולם לאחר שהסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן של גוף האו"ם הגיעה למסקנה שיש לסווג בשר מעובד כחומר מסרטן מקבוצה 1.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כריתת מעי גס ואחר ניתוח סטומה בעיקר במבוגרים  (ל”ת)


  2. שקרנים  

    אמת

  3. לא שליפה מהמותן, ולא השערה - ידע מקצועי  


;