1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. מדיני

ראש המל"ל מאשר: ישראל פועלת באיראן

בראיון ראשון מאז נכנס לתפקידו, ראש המל"ל איל חולתא חושף כי ישראל פעלה באיראן וטוען כי הדבר נעשה בגיבוי ממשל ביידן: "זה לא פוגע ביחסים בין נשיא ארה"ב לישראל, אלא להיפך". על היחסים עם סעודיה: "צריך לא להקדים את המאוחר"

מאיר שלםט"ז תמוז תשפ"ב 15/07/2022 08:15

"ארה"ב נותנת לנו גיבוי" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

איל חולתא, ראש המל"ל והיועץ לביטחון לאומי, התראיין הערב (חמישי) ברקע ביקורו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, ואמר כי ישראל פעלה באיראן.

בראיון ל'חדשות 13', הוא התייחס לסוגיה האיראנית. "אין ספק שהממשל הנוכחי בארה"ב קבע ואמר שיש רצון לחזור להסכם הגרעין ולהמשיך את הדיפלומטיה מולם. בחלוף למעלה משנה וחצי מאז שממשל ביידן בתפקידו, לא חזרנו להסכם, וזה מבטא המון דברים על המציאות באזור".

"הנשיא ביידן אמר לכל אורך הדרך שהוא מעדיף פתרון של דיפלומטיה", הוסיף, "אך גם שבהיעדר פתרונות אחרים, הוא יפעיל כוח צבאי נגד איראן. שמעתי את נשיא ארה"ב אומר את זה, ואחד המשפטים המפורסמים שלו זה ש'מעצמות לא מבלפות' – אז צריך לקחת את זה ברצינות".

באשר להגעתו הצפויה של ביידן לסעודיה, אמר: "אנחנו עובדים חודשים על חיזוק מערכת היחסים של ישראל עם מדינות האזור, וללא ספק סעודיה היא המדינה החשובה ביותר באזור שאיתה לישראל יכולה להיות מערכת יחסים של שלום, ואנו עובדים על זה".

"צריך לא להקדים את המאוחר, ראש הממשלה לפיד והנשיא ביידן בחרו לבקש סבלנות, והאופטימיות של נשיא ארה"ב במקומה. בחודשים הקרובים נוכל לראות מה קורה. באופן טבעי, כפי שקרה לפני הסכמי אברהם, מדינה שעושה צעד ויצאת למערכת יחסים פומבית עם ישראל, חוששת. זה לא מפתיע, הם חוששים איך זה יצטייר בציבור ובאזור".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;