1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

אדם נפטר מדלקת מוחית הנגרמת מאמבה נדירה

גבר ללא מחלות רקע נפטר לאחרונה מדלקת מוחית מאמבה נדירה. המקרה הוא נדיר ואובחן בזכות ערנות של רופאת זיהומיות שחשדה באבחנה. הדגימה הקלינית נשלחה למרכז לבקרת מחלות בארה"ב

אלי קלייןח' אב תשפ"ב 05/08/2022 11:36

מקרה נדיר בישראל אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

גבר תושב מחוז הצפון, בן 36, ללא מחלות רקע, נפטר לאחרונה מדלקת מוחית מאמבה נדירה. מדובר על מקרה נדיר שאובחן בזכות עירנות של רופאת זיהומיות שחשדה באבחנה ועירבה את לשכת הבריאות המחוזית והמעבדה המרכזית של משרד הבריאות. לאור נדירות המקרה היה צורך לשלוח את הדגימה הקלינית למרכז לבקרת מחלות בארה"ב.

בעולם דווחו כ-400 מקרים. מדובר על מחלה נדירה ששיעור התמותה ממנה גבוה. האמבה נמצאת במים מתוקים, שלוליות, או מקורות מים עומדים מסוגים שונים. החקירה לגבי חשיפה אפשרית נמצאת בעיצומה. ממשרד הבריאות נמסר, כי המשרד פועל עם המשרד להגנת הסביבה ומשרד החקלאות ויעדכן את הציבור בממצאים.

ניתן להימנע מהידבקות באמבה על ידי הימנעות משחיה במקומות חשודים וכלוריזציה של המים. למרות הטיפול, המחלה אלימה וקטלנית ביותר מתוך, 450 מקרים מתועדים של הזיהום, רק שבעה שרדו, חלקם עם נזק מוחי לצמיתות, מה שגורם לזיהום להיות אחד מהקטלניים ביותר, עם שיעור של 98.5%.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נו, אז היכן זה קרה, ולאן לא ללכת?!  (ל”ת)


    • זה יכול לקרות בכל מקום בעולם - להשתדל לא לשאוף מים דרך האף ולהשתמש באטמי אף. גם אם חודרים מים לאף הסיכוי שזה יגיע למוח הוא נמוך מאוד (לכן זה נדיר). (ל”ת)


;