1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

הימור מעניין: זו השביעייה שתיבחר בצמרת הליכוד

לקראת הפריימריז בליכוד ביום רביעי הקרוב, במכון 'דיירקט פולס' מוכנים להמר את שמותיהם של שבעת חברי הכנסת שיתברגו גבוה בשביעייה הפותחת של הרשימה לכנסת הבאה. מדובר בשמות מפתיעים שחלקם דוחקים את הוותיקים והממלכתיים יותר אחורה

קובי עוזיאליח' אב תשפ"ב 05/08/2022 13:52

שמות מפתיעים נתניהו וחלק מחברי 'הליכוד' במליאה נתניהו וחלק מחברי 'הליכוד' במליאה צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

סוקרים מתרחקים כבר שנים מדגימת אירועי פריימריז בכלל, ונרתעים מלסקור את תהליכי הפריימריז במפלגת 'הליכוד' בפרט. אולם במכון הסקרים 'דיירקט פולס' שבהנהלת שלמה פילבר וצוריאל שרון, החליטו לקחת את הסיכון נכנסו לשדה המוקשים והרימו את הכפפה.

לקראת הפריימריז שייערכו בליכוד ביום רביעי הקרוב, מפרסם המכון את התחזית שלו לגבי השביעייה המובילה של מי שמגדירה את עצמה כבר שנים כמפלגת השלטון. הרשימה די מפתיעה ומבוססת על תמונת מגמות שזוהו כבר לאורך זמן. דירוג השמות להלן אינו לפי המיקום, בגלל השפעתם של הדילים הצפויים. 

ובכן, בשביעייה המובילה ברשימת הליכוד לכנסת ה-25 תמצאו את אבי דיכטר, יריב לוין, אלי כהן, יואב גלנט, אמיר אוחנה, דוד אמסלם וניר ברקת, לאו דווקא בסדר הזה כאמור.

טופס הצבעה בפריימריז (דוגמה).

שימו לב מי לא נכלל ברשימה במפתיע, לפחות שלושה חברי כנסת שתמיד היו חזקים ובצמרת והם יולי אדלשטיין, ישראל כץ ומירי רגב. מעניין יהיה לעקוב ולהשוות עם התוצאות. לפחות לגבי אדלשטיין רוב הפרשנים מעריכים שיתדרדר מטה מהמקום השני אחרי בנימין נתניהו כיום, מאחר והעז לקרוא תיגר נגדו ולהכריז על התמודדות מולו, למרות שחזר בו והסיר את המועמדות, מעניין יהיה לגלות האם הליכודניקים סלחו לו על כך.

שמות מעניינים נוספים שנאבקו בקולניות מהאופוזיציה נגד הקואליציה והיו די פופולאריים בשנה האחרונה ומעניין יהיה לגלות אם המאבק השתלם להם, ניתן למצוא את חברי הכנסת יואב קיש, מיקי זוהר, מאי גולן, גלית דיסטל אטבריאן, אופיר כץ ושלמה קרעי.

בפריימריז מתמודדים לא פחות מ-73 מועמדים, חלקם ברשימה הכללית המכונה 'ארצית', חלקם במחוזות השונים ברחבי הארץ, ויש גם משבצת 'עולים', 'אישה חדשה' וגם משבצת 'חרדי' במקום ה-45.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אהבתי, חרדי במקום ה 45. חחחחחחחח חחחחחחחחח  (ל”ת)


    • התכוונת "חרדי" 


  2. עאלק מפלגה דמוקרטית אדון פוטין שולט בה  (ל”ת)


;