1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

צפו: ריסס מתפללים בגז ונעצר כעבור מרדף קצר

פלסטיני שתועד מרסס בגז מתפללים בעיר העתיקה בירושלים, נעצר כעבור מרדף קצר על ידי שוטרים ונלקח לחקירה. אחריו נעצר נוסף בעקבות מעשה דומה • בנוסף נעצרו שלושה בני אדם שהפרו את הסדר הציבורי

קובי עוזיאליי' אב תשפ"ב 07/08/2022 12:29

ט' באב בעיר העתיקה שוטרים בעיר העתיקה שוטרים בעיר העתיקה צילום: דוברות המשטרה

מאות שוטרים של מחוז ירושלים יחד עם כוחות תגבור משטרתיים ולוחמי מג״ב, פועלים מאז אמש לאבטחת האירועים השונים והמתפללים הרבים הפוקדים את הכותל המערבי בירושלים לרגל צום תשעה באב. 

הבוקר (ראשון) התקיימה בנקודת המשטרה בכותל המערבי, הערכת מצב מיוחדת בראשות מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן המפקד על ההיערכות.

בשעות האחרונות הורחקו ועוכבו מספר מבקרים שהפרו את כללי הביקור בהר הבית. 

כמו כן נעצרו/עוכבו והורחקו מספר אנשים שהפרו את הסדר במקום, עשו פרובקציות, קראו קריאות הסתה וניסו לשבש את מהלכם התקין של הביקורים ללא הצלחה.

המשטרה מבהירה כי תמשיך לפעול לאפשר את הביקורים כסדרם בהתאם לכללי הביקור במקום.

צילום: דוברות המשטרה.

בשעות הבוקר המוקדמות, שוטרי מחוז ירושלים בהכוונה וסיוע של מרכז השליטה במרחב דוד, עצרו שני חשודים (בגירים, תושבי מזרח ירושלים), שתקפו מתפללים בעיר העתיקה באמצעות ריסוס גז פלפל וכן תקפו מבקרים במקום.

החשודים הועברו לחקירה במשטרה והיום יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

צילום: דוברות המשטרה.

בתוך כך, בשעות האחרונות השוטרים מנעו אירועי חיכוך ופרובוקציות שונות בהר הבית ובעיר העתיקה בירושלים. הבוקר עצרה המשטרה חשוד שידה אבן בעיר העתיקה. 

כמו כן, לפנות בוקר עצרה המשטרה בעיר העתיקה שלושה חשודים, זאת לאחר שעלה חשד כי בכוונתם להפר את הסדר הציבורי באזור.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירה על שלום הציבור ובטחונו, וכן שמירה על הסדר הציבורי במקומות הקדושים ובכל מקום אחר." נמסר מהמשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;