1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כאלפיים יהודים עלו להר הבית; בן גביר; "אנחנו בעלי הבית - לכתוש אותם"

הבוקר בשעה 7:00 נפתחו שערי הר הבית לעליית יהודים לרגל צום תשעה באב ועד כה עלו כאלפיים איש, מספר פעילים עוכבו וכמה נוספים נעצרו לאחר שהשתחוו | חבר הכנסת בן גביר שעלה להר אמר: "אנחנו בעלי הבית על מדינת ישראל וככל שנרגיש ככה ונפעל בהתאם האויבים יבינו את המסר"

חזקי ניימןי' אב תשפ"ב 07/08/2022 12:42

עבר בשקט יחסי בן גביר עולה להר הבית בן גביר עולה להר הבית צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בצל מבצע 'עלות השחר' ברצועת עזה, והחשש מפני התלקחות בכל הגזרות. כאלפיים יהודים עלו הבוקר (ראשון) להר הבית לרגל צום ט' באב.

מספר פעילים עוכבו ולא הורשו להיכנס, כשבעה יהודים עוכבו לחקירה בשל תפילה או השתחוות בהר. במשטרה מדגישים שאין בכוונתם לאפשר התגרויות והתפרעויות בירושלים במתחם.

בין העולים להר היה גם חבר הכנסת איתמר בן גביר ממפלגת הציונות הדתית. לפני עלייתו להר, אמר חבר הכנסת בן גביר "אסור להיכנע לג'יהאד ולטרור - אנחנו בעלי הבית על מדינת ישראל וככל שנרגיש ככה ונפעל בהתאם האויבים יבינו את המסר". עם עלייתו להר השיב בן גביר למתפללים המוסלמים שקיבלו אותו בקריאות "אללה אכבר", בקריאות "עם ישראל חי" לכאן חדשות אמר בן גביר, "אם נמצמץ הם ימשיכו, אם נכתוש אותם הם יתקפלו".

עלייתו של ח"כ בן גביר תואמה עם קצין הכנסת ומשטרת ירושלים לפני כשבוע, אך גם אחרי ההתפתחויות האחרונות וההסלמה בדרום, הודיע ראש הממשלה יאיר לפיד בתום הערכת מצב על ההחלטה כי לא תהיה הגבלה על עליית יהודים להר הבית - כולל ח"כים אלא שהוא התנה זאת באישור המשטרה, וכאמור בהערכת מצב אמש נקבע על ידי שב"כ ומשטרה כי אין מניעה שיעלה להר.

 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב קיים במהלך הבוקר הערכת מצב בחפ"ק המשטרה בכותל, בהשתתפות מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, ובכירים נוספים ממשטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי. במהלך הערכת המצב קיבל השר בר-לב סקירות על המתרחש במקום במהלך אירועי ט' באב ועליית יהודים להר הבית.

"עד עתה אירועי ט' באב מתנהלים כאן באופן שקט ומסודר וללא פרובוקציות מיותרות. משטרת ישראל, בהובלת המפכ"ל קובי שבתאי ומפקד המחוז דורון תורג'מן, נערכה מבעוד מועד לאירועים בירושלים, והיא פועלת באחריות ובשיקול דעת כדי לאפשר את חופש הפולחן לכל הדתות", אמר השר.

"תשעה באב הוא מועד קדוש ביהדות, זה טבעי שיתאפשר ליהודים במדינת ישראל לבקר בהר הבית באופן מסודר ועל פי הכללים, ולא נירתע גם כאשר ארגוני הטרור מנסים להלך עלינו אימים ולמנוע זאת מאיתנו", אמר.

"במקביל, ממשיכה משטרת ישראל לפעול כדי לאפשר את שגרת החיים התקינה בפנים הארץ. בסוף השבוע גויסו כוחות מילואים של משמר הגבול כדי לסייע למשטרה בפנים הארץ במידת הצורך. עד כה שגרת החיים בפנים הארץ מתנהלת כסדרה, ואני שב וקורא לאזרחים להמשיך לנהוג באחריות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עלה נעלה וירשנו אותה  (ל”ת)


 2. ימות המשיח אלפי יהודים צועקים "עם ישראל חי" בתשעה באב.  (ל”ת)


 3. אשריכם ישראל ........  (ל”ת)


 4. מזעזע  


 5. מצווה גדולה לעלות להר ה' הר הבית לבנות את מקדש ה' שנאמר "ועשולי מקדש"  

  אשר

 6. אתר חרדי לא אמור לעודד איסורי כרת  (ל”ת)


 7. מזעזע  


  • טמא מת מותר להיכנס להר הבית עד שטח החיל אין חולק על כך 

   די לבורות

 8. מעולה! 2000 שנה של הושטת צווארנו לשחיטה נגמרו!!!  

  .

  • חחחח אם לא האשכנזים היית גר עכשיו באיזו דיקטטורת עולם שלישי באסיה-אפריקה 

   זונדל פעטשגעבער

 9. והיא לא תצלח.  

  יפת

  • הגדולים שלך גם אסרו לעלות לאר"י לפני השואה, הסוף הנורא מכל ידוע (ל”ת)

   אריק

 10. על אלה אני בוכיה עיני ירדה מים  


 11. אסור לעלות להר הבית  


  • טיפול מתאים יכול לעזור לך (ל”ת)

   .

;