1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

תרופות מסוכנות ששווקו לציבור נתפסו בפשיטת משרד הבריאות

משרד הבריאות ויחידת הסמים (יס"מ) של מכס חיפה החרימו מחנות לתוספי תזונה בכרמיאל כמויות מסחריות של סטרואידים אנאבוליים וחומרים תרופתיים האסורים לשיווק שעלולים לסכן את בריאות הציבור

קובי ברקתי"ז אב תשפ"ב 14/08/2022 17:02

תרופות מסוכנות ששווקו לציבור נתפסו בפשיטת משרד הבריאות תרופות מסוכנות ששווקו לציבור נתפסו בפשיטת משרד הבריאות צילום: משרד הבריאות ויחידת הסמים

במסגרת פעילות אשר התבצעה בשבוע שעבר בחנות לתוספי תזונה בכרמיאל, בהובלת האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות ובשיתוף יחידת הסמים (יס"מ) של מכס חיפה, נמצאו כמויות מסחריות של סטרואידים אנאבוליים שמשמשים להגדלה מהירה של רקמות השרירים וכתוצאה מזה, גם להגברת הכוח. 

ברשות המסים מציינים כי השימוש והשיווק של סטרואידים אנאבוליים למטרות שיפור ביצועים ספורטיביים והגדלת מסת השריר אסורים על ידי משרד הבריאות.

בנוסף, נמצאו חומרים תרופתיים האסורים להזרקה ולבליעה שאין לשווק שלא במסגרת בית מרקחת מורשה ועל פי מרשם רופא בלבד.

במשרד הבריאות מזהירים כי השימוש בתרופות אלה עלול לסכן את בריאות הציבור ולגרום, בין היתר למחלות כבד וכליה, בעיות עור ועוד, בנוסף הן עלולות להוביל למחלות כרוניות בעתיד כגון סרטן, מחלות לב וכלי דם.

בנוסף מזהירים במשרד הבריאות מפני שימוש במוצרים מזויפים העלולים לפגוע בבריאות הציבור ומבקשים להזכיר כי יש לרכוש תרופות בבתי מרקחת בלבד ובאישור רופא.

 

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;