1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

אחרי החלטת בית המשפט: הפגנות סוערות ברחבי הארץ, 'הפלג' מצטרפים למחאה

בעקבות החלטת ביהמ"ש לנתח את גופת הילד שלפי החשד נרצח על ידי דודו, נערכות הערב מחאות אלימות בכמה מוקדים ברחבי הארץ | המשפחה תגיש ערעור לבג"ץ | 'הפלג' הצטרפו למחאה: הפגנות נערכות הערב באזורים נוספים | צפי לחסימות ושיבושי תנועה | כמה עצורים

אבי גדלוביץ'י"ז אב תשפ"ב 14/08/2022 22:47

סערת נתיחת הגופה הפגנת חרדים בירושלים הפגנת חרדים בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים דחה הערב (ראשון) את עתירת בני משפחתו של הילד, שלפי החשד נרצח ע"י בן משפחתו, וקיבל את עמדת הפרקליטות לפיה גופת הילד תנותח, במסגרת החקירה. על רקע ההחלטה, בשעה זו נערכות הפגנות סוערות בכמה מוקדים בירושלים ובית שמש. הערב הודיעו ב'פלג הירושלמי' כי רבניו החליטו להצטרף למחאה. ההפגנות יתקיימו גם באזור בני ברק ומודיעין עילית. במקביל, בני המשפחה הגישו לבית המשפט בקשה לעכב את ההחלטה ואלו צפויים לעצור מחר לבג"ץ.

בהפגנות שמתקיימות ברחוב יחזקאל ובצומת בר אילן בירושלים וכן ברחוב ז'בוטינסקי פינת אהרונוביץ בבני ברק, לפי המשטרה, משתתפים מאות מפרי סדר שחוסמים צירים, מתפרעים, מיידים אבנים וחפצים ושורפים פחי זבל במקום. עד נעצרו לפחות חמישה חשודים. "כוחות המשטרה פועלים להשבת הסדר במקום תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר. פעילות המשטרה להשבת הסדר במקום נמשכת", נמסר. לפי שעה המשטרה לא מצליחה להשיג שליטה והצירים חסומים לתנועה.

"לאור ההחלטה הדורסנית של בית המשפט בירושלים לקבל את דרישת המשטרה והפרקליטות ולבצע ניתוח שלאחר המוות בגופת הפעוט החרדי בן ה-4 מירושלים, ובמקביל לערעור שתגיש המשפחה מחר בבוקר", נאמר בהודעת 'הפלג הירושלמי', "הורו כעת גדולי התורה לרבבות בני התורה בכל רחבי הארץ לצאת ולהפגין כבר הערב בכל עוז ותוקף נגד ניתוחי מתים וחילול כבוד המת רח"ל".

בפלג הירושלמי ציינו כי ההפגנות יוצאות לדרך בשעה 22:30 בירושלים, בית שמש מודיעין עילית, בני ברק, אזור צפת והצפון.

בתוך כך, בית המשפט האריך מוקדם יותר את מעצרו של הדוד, בהסכמת הצדדים, בעשרה ימים. לבקשת סנגורו של החשוד, ניתן על ידי בימ"ש צו איסור פרסום על פרטיו של החשוד במעשה, זאת עד לאחר קבלת תוצאות אבחון רפואי.

עוד בנושא:

בבית החולים שערי צדק נקבע הבוקר מותו של בן ה-4, שלפי החשד נחנק ע"י דודו בשכונת רמות בבירה. במשטרה מייחסים לדוד חשד לרצח. מבית החולים נמסר כי מותו של הילד נקבע בתום מאמצי החייאה ארוכים. "הצוותים במלר"ד ילדים וביחידה לטיפול נמרץ ילדים נלחמו במשך שעות על חייו ולצערנו לא נותר אלא לקבוע את מותו. אנו משתתפים בצער המשפחה".

המחאה ברח' ז'בוטינסקי בבני ברק הערב.

הילד אותר בשבת בבוקר כשהוא ללא הכרה בבית בשכונת רמות. בני המשפחה מצאו את הילד בחדרו והזעיקו את כוחות ההצלה אשר העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שערי צדק במצב קריטי, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. האירוע החריג התרחש לקראת השעה 11. כוחות משטרה שהגיעו למקום עצרו לאחר בירור ראשוני את בן משפחתו של הילד בחשד שחנק אותו. המשטרה מסרה כי החקירה נמשכת. החשד נגד בן המשפה: ניסיון רצח.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי במהלך הבוקר שהו מספר בני המשפחה בדירתם של הסב והסבתא, שם מתגורר גם בן המשפחה. בשלב מסוים הבחינו כי הילד לא עונה לקריאתם. בעקבות כך, אבי המשפחה הוזעק מבית הכנסת, ולאחר זמן מה, כשהבחינו כי דלת חדרו של החשוד נעולה, פרצו אותה ומצאו את הילד מוטל על הרצפה ללא הכרה. שוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד בשנות ה-20 לחייו.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד !!! אין כמו עם ישראל !!!  (ל”ת)

  אברהם

 2. מדוע  

  אני

  • דעה שונה 

   משה

  • שאלה שלא נשאלת די (ל”ת)


 3. מה עם מחאה על הרצח??????????????  (ל”ת)


  • אצל כת לב טמא רציחה אינה עבירה בכלל (ל”ת)


 4. איפה היו החרדים בהתנתקות?! חרטא ברטא.... עלמא דשיקרא.. מבזבזים אנרגיות איפה שלא צריך  (ל”ת)


  • ההתנתקות, 

   משה

 5. אדיוטים .. המדינה רוצה להגיע לחקר האמת ואתם מנסים למנוע את זה בפרימיטביות שלכם  (ל”ת)


 6. חבורה של משועממים ,להתחיל לקנוס אותם על התפרעויות , לנתק חשמל מיים ועוד ככהילמדו  (ל”ת)


  • לך מכאן רפורמי ציוני עלוב (ל”ת)


  • חמום מוח 

   יעקב

 7. אני לא בטוח אם זו הפגנה צודקת, אחרי הכל יש פה חשד לפלילים  (ל”ת)

  ציון

  • חשד לפלילים תקבל בעולם הבא ציוני עלוב. (ל”ת)


  • ביזוי המת 

   משה

 8. גם בפילגש בגבעה ניתחו את גופת האשה שמתה וזה גרם התעוררות בעם ישראל למנוע הפקרות הנוער  (ל”ת)

  צריך שאלת רב מובהק

 9. מחלןקת קשה מהכל  


 10. נתוחי מתים  

  שרית

 11. truth  


;