1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

חלקיק שחור נמצא בבקבוק של מזון התינוקות

חלקיק שחור נמצא בבקבוק מזון תינוקות של חברת אבוט | חברת אבוט החליפה את המכונה ממנה מייצרים את הבקבוקים | משרד הבריאות עדכן את ה-FDA כמקובל באירועים מסוג זה

קובי ברקתי"ח אלול תשפ"ב 14/09/2022 19:06

משרד הבריאות עדכן ה-FDA מזון לתינוקות מזון לתינוקות צילום: pixsabay

בית החולים שיבא דיווח למשרד הבריאות על חלקיק שחור שנמצא בבקבוק מזון תינוקות של חברת אבוט, מזון מוכן שמשווק בבקבוקונים.

השימוש במזון מסוג זה הופסק על ידי בית החולים מיידית ונמסרה הודעה ליבואן. מיד עם קבלת הדיווח ביצע משרד הבריאות בדיקה מול היבואן ובלשכות הבריאות בכל הארץ מהן עלה שלא התקבלו תלונות נוספות בנושא. 

במשרד הבריאות מסרו כי הממצא נבדק במעבדה בישראל והתברר כי ככל הנראה מדובר בחלקיק מחומר הגלם ממנו מיוצר הבקבוק שמוטמע בפלסטיק ממנו עשוי הבקבוק וכי לא נשקפת סכנה לבריאותם של התינוקות. 

בתחקיר של משרד הבריאות אל מול היבואן בישראל והיצרן בארה״ב והתברר כי מוכרת תלונה קודמת ממדינה אחרת על אירוע אחד נוסף דומה, עוד התברר כי חברת אבוט החליפה את המכונה ממנה מייצרים את הבקבוקים. משרד הבריאות עדכן את ה-FDA כמקובל באירועים מסוג זה.

תגובת אבוט: איכות ובטיחות המוצרים שלנו הם בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנו מתייחסים לכל הפניות ברצינות המרבית. בבקבוק סימילאק מוכן להאכלה נראה חלקיק שחור קטן מפלסטיק המהווה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהבקבוק, והינו מותר למגע עם מזון. סיימנו בדיקה פנימית ועבדנו עם משרד הבריאות בעניין זה ואין חשש לאיכות או בטיחות במוצר זה, שהינו פורמולה נוזלית סטרילית מסחרית לתינוקות. המוצר בטוח לשימוש וניתן להמשיך לצרוך אותו בבטחה. כל מוצרי אבוט האחרים אינם מושפעים מעניין זה.

 

 

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;