1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

התרגיל של 'הציונות הדתית' להכפיל את המימון

סמוטריץ' ובן גביר הגישו לוועדת הבחירות חמש מפלגות שונות כך שיוכלו להגדיל את כספי מימון המפלגות לפי כל מפלגה בפני עצמה ולא כמפלגה אחת או שתיים | גם 'הבית היהודי' של שקד הגישו שלוש מפלגות מאותה סיבה

קובי עוזיאליכ' אלול תשפ"ב 16/09/2022 09:05

הגישו חמש מפלגות בן גביר וסמוטריץ' מגישים רשימה בן גביר וסמוטריץ' מגישים רשימה צילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

התרגיל המבריק של סמוטריץ' ובן גביר: רשימת 'הציונות הדתית' הגישה חמש מפלגות שונות לוועדת הבחירות כדי שתוכל להגדיל את כספי מימון המפלגות. כך מדווח מיכאל שמש ב'כאן 11'.

בצלאל סמוטריץ ואיתמר בן גביר יוכלו להכפיל את המימון שהם מקבלים עבור מפלגות - העלות למדינה יכולה להגיע למאות אלפי שקלים בשנה.

התרגיל התאפשר אחרי שבאופן פיקטיבי לחלוטין ח"כ אורית סטרוק שנבחרה בפריימריז של 'הציונות הדתית' נרשמה כחברה במפלגת 'עתיד אחד' ויצחק וסרלאוף שמועמד לכנסת מטעם 'עוצמה יהודית' נרשם בוועדת הבחירות באופן מטעה כחבר מטעם 'מפלגה יהודית'.

הרישום המטעה יסייע לסמוטריץ' ובן גביר להגדיל את המנגנון המפלגתי ולקבל מימון מפלגות גבוה שיעלה למדינה הרבה יותר.

מהציונות הדתית נמסר: "הרישום נעשה לפי כל דין ולפי המקובל".

לפי הדיווח של כתבת 'מקור ראשון' עטרה גרמן גם במפלגת 'הבית היהודי' שבראשות איילת שקד פעלו באמצעות אותו תרגיל ונרשמו דרך שלוש מפלגות, 'דתי לאומי' של יוסי ברודני, 'צל"ש-ימינה' ו'הבית היהודי' בכדי לקבל עוד כספי מימון מפלגות וגם לעקוף את חובות 'הבית היהודי', שחשבון הבנק שלהם מעוקל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נוכלים בשירות החוק …  (ל”ת)


    • חחח נון שעל כנופיית השלטון לא אמרת את זה??? לשיטתך, הגנב בסדר, אבל מי שמציל את ממונו- הוא הגנב... האף שלך עקף את של פינוקיו. (ל”ת)


  2. הציונות הדתית הם עומדים הפעם לדפוק את ביבי  


    • עוד לא נכנסו 


;